Motyw przewodni na weselu

Planując wesele warto zdecydować się na określenie motywu weselnego, opartego o konkretne trendy. Pozwoli to na lepszą organizacje, łatwiejsze podejmowanie decyzji oraz na stworzenie pięknego efektu końcowego, który pozwoli zaskoczyć wszystkich gości.

Pastelowe barwy

Pastelowe odcienie, które zawsze były obecne w dekoracjach ślubnych w roku 2021 wracają ze zdwojoną siłą. Delikatne barwy wprowadzają łagodność, a zarazem są bardzo świeże. Przyjęcie określonego koloru, jako motyw przewodni daje bardzo duże możliwości i pozwala na nieco więcej swobody w doborze dodatkowych elementów. Odchodząc od tradycyjnych pasteli warto zwrócić uwagę na nowe trendy kolorystyczne w tym odcieniu, czyli szarość określana jako Sleet, a także Rose tan czyli pastelowy ciemny róż.

Oświetlenie

Kolejnym mocnym akcentem jest imponujące oświetlenie. Łańcuchy z lampek, świece czy lampki będą doskonale sprawdzać się nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Oświetlenie można umieszczać zarówno pod sufitem, ale także na ścianach, na stołach czy za Parą Młodą. Można stawiać na ciepłe naturalne światło, ale także kolorowe barwy będą się sprawdzać w nadchodzącym sezonie.

 

Personalizacja

Kolejnym mocno zaznaczającym się akcentem jest personalizowanie dekoracji. Umieszczanie imion Pary Młodej na sali weselnej, na samochodzie to jedna z możliwości. Kolejno warto postawić na pokazanie zdjęć Młodych, nawiązać do ich pasji i wspólnych wspomnień. Dodatkowo przygotowanie personalizowanych upominków będzie idealnym punktem spajającym całość, który będzie dobrze odebrany przez gości i sprawi im wiele przyjemności.

Minimalizm

Rok 2020 był bardzo burzliwy, dlatego w roku 2021 w branży weselnej mocno zaznacza się trend na minimalizm. Największy minimalizm widoczny jest w obliczu Panny Młodej. Prosta, subtelna suknia ślubna to kierunek, w którym zmierza coraz więcej Panien Młodych. Dodatkowo decyzja o naturalnym i delikatnym makijażu i wysublimowana fryzura bez krzykliwych dekoracji. Jeżeli mowa o dekoracjach to są one bardzo wyważone, mocno nawiązujące do naturalnych akcentów, lejących tkanin i falban.

 

Pamiętaj o spójności

Wybierając motyw weselny, w oparciu o najnowsze trendy ślubne, należy pamiętać o tym, aby każdy element był spójny. Zarówno sala weselna, suknia, papeteria jak i samochód powinny stanowić całość, która będzie wprowadzać gościa w atmosferę tego wyjątkowego dnia. Oczywiście można łączyć kilka trendów, ale pamiętać żeby wzajemnie się one nie wykluczały i nie wpływały na zagubienie pierwotnej koncepcji.

Fot. mat. prasowe Pinterest

 

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: