Winietki ślubne

Winietki ślubne to niewielkie wizytówki, które umożliwiają gościom odnalezienie swoich miejsc. Jest to malutki, niepozorny dodatek, który jednocześnie pozwala uniknąć chaosu, troszczy się o dobre samopoczucie gości i informuje ich, że zadbaliśmy nawet o najmniejszy szczegół. Najbardziej eleganckie są drukowane winietki na ślub, jednak coraz więcej par młodych decyduje się również na samodzielne wpisywanie. Dowiedz się, jakie winietki można wybrać i czemu są one kluczowym elementem organizacji ślubnej.

Czemu winietki są tak ważne?

Winietki oprócz podstawowej funkcji informacyjnej mogą być również dekoracją stołu czy pamiątką dla gości. Każdy, kto znajdzie na stoliku elegancką i piękną winietkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, z pewnością poczuje się wyróżniony i odniesie wrażenie, że para młoda włożyła dużo energii w przygotowanie do ślubu, skoro zadbała nawet o tak drobne elementy. Te małe kartoniki pozwalają uniknąć także pospiesznego zajmowania miejsc przez gości tuż po wejściu do sali weselnej, a także niedopasowaniu pod względem charakterów czy poglądów przy jednym stoliku. Jakie powinny być winietki ślubne? Przede wszystkim czytelne i łatwe do zidentyfikowania. Czcionka musi być wyraźna, a kolory na kartoniku muszą umożliwiać komfortowe odczytanie. Jakie winietki mamy do wyboru?

Winietka ślubna złocona marki ArtMa

Proste winietki ślubne na tradycyjne wesele

Proste winietki ślubne to najlepszy wybór w każdej sytuacji, kiedy nie wiemy, na co najlepiej będzie się zdecydować. Ich podstawową cechą jest przede wszystkim elegancja. Najczęściej utrzymane są w jasnych barwach, drukowane na śnieżnobiałym lub ekologicznym papierze. Czcionka może być wyjątkowo prosta lub delikatnie ozdobna czy pozłacana, jednak wciąż doskonale czytelna. Na takich winietkach nierzadko znajdziemy motywy florystyczne, wstążeczki, kokardki i koronki, które jednak są wykonane w duchu klasycznego minimalizmu.

Oryginalne winietki ślubne na wesele w stylu glamour

Obecnie, kiedy mamy wrażenie, że wszystko już było, stosunkowo trudno jest być oryginalnym podczas wesela. Na szczęście nie dotyczy to winietek! Można zdecydować się na produkty w formie przypinek, na których znajdziemy samo imię i nazwisko gościa lub na umieszczenie na nich również podziękowań czy daty ślubu. Przypinki są też ozdobione w sposób, który łatwo dopasować do klimatu wesela.

Przypinka Rose Blush

Pomysł na winietki ślubne w stylu boho

Winietki ślubne w stylu boho to takie, w których można postawić na nieco ciemniejsze barwy – w szczególności brązy czy zielenie. Mogą znaleźć się na nich motywy roślinne – liście monstery, słoneczniki, hortensje czy gipsówki. Najlepiej, jeśli wykonane będą z ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu. Doskonale sprawdzą się też najprostsze, jednobarwne winietki w odcieniu khaki, beżu czy bieli z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem gościa. Wiele par na wesela w stylu boho wybiera winietki z pozłacaną czcionką, która perfekcyjnie komponuje się z zielenią roślin.

Winietki ślubne z prezentem jako miły akcent podczas wesela

Dobrym pomysłem są także winietki ślubne z prezentem. Jeśli chcemy połączyć winietki z drobnymi podziękowaniami dla gości, warto zdecydować się na winietki na szpilce, które można wbić w makaroniki, ciasta, ciasteczka, mydełka czy inne drobiazgi, wręczane w ramach wyrażenia wdzięczności za przybycie. Ponieważ tego rodzaju winietki mają formę stojącą i znajdują się na kilkunastocentymetrowym druciku, są dużo łatwiej zauważalne. Świetnie się prezentują i przynoszą gościom sporo radości.

fot. mat. prasowe Firmy

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: