Weselne przyjęcie w zimowo-leśnym klimacie

Jak dodać ciepłej atmosfery do przyjęcia odbywającego się zimą? Warto zwrócić uwagę na zieleń – to kolor kojarzący się z nadzieją oraz ciepłem – a tę odnajdziemy w iglastym, zimowym lesie. Zimowych dekoracji, które dodadzą ciepłej atmosfery szukamy zatem w okolicach lasu – tu znajdziemy motywy, którymi udekorujemy weselne przyjęcie.

Kamila Wiśmierska

Dekoracja sali weselnej w zimowym klimacie nie jest łatwym zadaniem. Można zaaranżować bowiem chłodną, ale elegancką atmosferę w stylu glamour, bądź też wybrać nieco cieplejsze tereny w rustykalnym stylu. Tym razem stawiamy na ten drugi, który wpleciony w zimową aurę weselnego przyjęcia sprawi, że goście poczują się magicznie.

Jak uzyskać magiczną aurę w zimowo-leśnym klimacie? Pomogą Wam w tym wyjątkowe dodatki, takie jak postawione wokół sali choinki, rozproszony na podłodze śnieg czy, jak w poniższej inspiracji, pięknie przystrojone krzesła Pary Młodej, na których zawieszone zostały ogromnych rozmiarów futrzane koce. Dodatkowym uroczym elementem są winietki z oznaczeniem Pana oraz Pani Młodej w postaci śnieżynek. Całość podkreślają tutaj niezwykłe, duże kandelabry w stylu retro.

Zieleń leśnych choinek z pewnością podkreśli rustykalny charakter przyjęcia, ale doda także przyjemnej, ciepłej atmosfery do chłodnych kolorystycznie wnętrz. Sala przystrojona takimi drzewkami sprawi, że goście poczują świąteczny, nastrojowy klimat.

Aby nadać leśny styl Waszej weselnej sali warto odpowiednio ozdobić stoły. Zamiast tradycyjnych kwiatów w wazonach warto postawić na naturalność – surowe, iglaste gałązki, jemioła czy liście eukaliptusa sprawdzą się w tej kwestii najlepiej.

Aranżacja stołu, poza zielenią, powinna zostać udekorowana równie leśnymi elementami – pomysł na podtalerze w formie ciętych kawałków pnia drzewa będzie więc idealnym sposobem na podkreślenie rustykalnego stylu. Ciekawym dodatkiem będą także dekoracje w kształcie rogów jelenia – ten motyw jest na topie już od kilku sezonów, a w przypadku leśnego przyjęcia nie może go zabraknąć.

Wprowadzenie leśno-zimowego klimatu na przyjęcie weselne warto urozmaicić nie tylko o wystrój sali, ale także o te drobniejsze dodatki, aby całość była ze sobą spójna. By zasugerować gościom, w jakim klimacie odbędzie się wesele, można dołączyć do zaproszenia kawałek choinkowej gałązki. Innym dodatkiem w leśnym stylu może być pudełko na obrączki przystrojone szyszkami, jarzębiną i odrobiną śniegu.

 

Warto pomyśleć także o torcie! By słodkości były spójne z całością wystroju wybierzcie tort w stylu naked cake ozdobiony leśnymi owocami oraz zabawnymi dodatkami w postaci figurek reniferów. Kreatywnym sposobem na osłodzenie zimowej pogody jest także baniak z gorącą czekoladą – czego chcieć więcej?

 

FOT. PINTEREST

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: