Wesele z nutką historii

Moment zaślubin to początek nowej drogi życia. Można jednak ten wyjątkowy moment połączyć z tym, co już za nami, ale wciąż trwa – zaklęte w magicznych miejscach.

Na szlaku światowego dziedzictwa

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w waszym życiu. Oto bowiem rozpoczynacie nową, wspólną kartę historii. To, co prywatne możecie połączyć z tym, co napawa dumą całą naszą społeczność. Co powiecie więc na złożenie przysięgi małżeńskiej w miejscu, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO? Mowa o Kopalni Soli w Wieliczce, która jest jednym z najbardziej znanych obiektów naszego kraju. Okryta płaszczem historii, licząca ponad 700 lat, stanowić będzie doskonałą przestrzeń do ślubowania sobie miłości i wierności.

FOT. MAT. PRASOWE KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

„TAK” pod ziemią

Dzięki ofercie Kopalni Soli w Wieliczce, ślub pod ziemią to nie problem. Do dyspozycji są dwie kaplice – św. Kingi i św. Jana, w których możecie złożyć przysięgę małżeńską.  W takich przestrzeniach uronione ukradkiem przez Pannę Młodą łzy szczęścia mienić się będą w blasku kryształowych żyrandoli, a gościom weselnym dech w piersiach zapierać będą historyczne płaskorzeźby i ołtarze. Po ceremonii, wraz z najbliższymi będziecie mogli oddać się przyjemności biesiadowania w naturalnych solnych komorach, a tych w Kopalni Soli w Wieliczce nie brakuje. Dodatkowo, uroczystość może uświetnić występ Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej, prezentującej swoim repertuarze zarówno utwory klasyczne, jak i filmowe przeboje.

FOT. MAT. PRASOWE KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Moc solnych atrakcji

Kopalnia Soli w Wieliczce zadba również o to, aby wasi goście mogli bliżej zapoznać się z historią i atrakcjami tego wyjątkowego miejsca. Nie może więc zabraknąć wspólnego zwiedzania podziemi: do wyboru czeka na was Trasa turystyczna oraz Trasa górnicza. Wszystko to pozwoli wam jeszcze bardziej cieszyć się waszym szczęściem, które splecie się z nutką historii dzięki urokliwej, solnej kopalni.

FOT. MAT. PRASOWE KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

 

www.kopalnia.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: