VIRTUOSE UZDROVISCO dla młodości skóry!

 O najnowszych trendach w pielęgnacji anty-aging rozmawiamy z ekspertem marki Uzdrovisco, panią Anną Bukowską, jedną twórczyń przełomowej linii Viruose.

 

Co dzieje się ze skórą po 35 roku życia?

Wiek skóry zazwyczaj nie jest tożsamy z wiekiem wynikającym z naszej daty urodzenia. Ma na niego wpływ tryb życia i oczywiście geny. Jednak  badania pokazują, że gdy skończymy 35-40 lat, zazwyczaj zachodzą już pewne procesy, które pogarszają jej kondycję.

  • Nasila się wiotkość skóry – wynika to z obniżenia ilości kolagenu i elastyny – czyli włókien podporowych, jej specjalnego „rusztowania”.
  • Owal twarzy zaburza się – związane jest to również ze spadkiem ilości kolagenu i elastyny – twarz traci swój młody owal.
  • Pogłębiają się już obecne zmarszczki i przybywa nowych – zazwyczaj w tym wieku mamy już zmarszczki mimiczne, takie jak zmarszczki śmiechu, zaznaczają się też mocniej zmarszczki marionetki (te dwie charakterystyczne, biegnące równolegle w dół od kącików ust ku dołowi brody) oraz bruzdy nosowo wargowe.
  • Cera staje się bardziej sucha i cienka. Mają na to wpływ m.in. zmiany hormonalne, ale nie tylko. Także spowolnienie tworzenia kwasu hialuronowego, tłuszczy i NMF-u (naturalnego czynnika nawilżającego).
  • Osłabia się bariera naskórkowa, która chroni przed utratą nawilżenia oraz przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Wymagamy od kosmetyków, by zapewniały natychmiastowe efekty i długofalowo pobudzały cerę do odnowy. Czy to realne oczekiwania?

Jak najbardziej tak! Współczesna kosmetologia w połączeniu z zaawansowana wiedzą technologiczną potrafi dzisiaj w jednym produkcie dać odpowiedź na te dwie potrzeby.  Zresztą tak właśnie tworzyliśmy Virtuose (polecam przetestować sic!)! Ta  najnowsza linia kremów i serum do twarzy Uzdrovisco, to prawdziwa wirtuozeria pielęgnacji.  Bardzo nam zależało, aby była w stanie sprostać największym wymaganiom skóry. Zadbaliśmy o wirtuozerię składników, formuł, zapachów , które przynoszą rezultaty, jakich jeszcze nie było!

 Czy faktycznie chcemy i możemy cofnąć czas?

Gdy pytałam większość znajomych kobiet, czy chciałyby cofnąć czas i znów być np. dwudziestoparolatkami, zaprzeczają! Cenią sobie swoją dojrzałość, doświadczenie i przede wszystkim samoświadomość, która przynosi wiele spokoju. Jednak na skórę patrzą nieco inaczej…

Większość z nich lubi mieć skórę w dobrej kondycji, pięknie napiętą, promienną, aksamitnie gładką i pełną młodzieńczego blasku. Bo po prostu dobrze się z nią czują!

Nowoczesna kosmetologia znakomicie temu służy, przynosząc rozwiązania, które potrafią nie tylko zatrzymywać, ale także cofać czas dla skóry. Rozwiązania o niespotykanej dotąd skuteczności, jak chociażby  komórki macierzyste z czarnej malwy, które są sercem naszej linii Razem z innymi, pieczołowicie wyselekcjonowanymi składnikami naturalnymi, tworzą rewolucyjne połączenie, dające niespotykane dotąd efekty.

 Co było  największym wyzwaniem w pracy nad nową linią?

Postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Naszym celem były kosmetyki, które będą stanowić przełom w pielęgnacji. Zależało nam na efekcie i odczuciach jakich jeszcze w Uzdroviscu nie było. Ta linia miała zachwycać w każdym możliwym wymiarze. Być wirtuozerią składników, formuł, zapachów…   Produkty miały cieszyć natychmiastowym efektem WOW oraz długofalowo naprawiać i wzmacniać skórę. Zdecydowanie najtrudniejsze było opracowanie tak niezwykle bogatych w składniki aktywne formuł, zapewniając im stabilność i zachwycające odczucia. Naprawdę musieliśmy się wznieść na wyżyny technologicznej wirtuozerii! Ale udało się, co zresztą  potwierdziliśmy w badaniach klinicznych, tak byśmy z całą pewnością mogli zagwarantować satysfakcję na najwyższym poziomie. Dziś z dumą możemy mówić, że każdy krem i serum jest jak dzieło wirtuoza – harmonijna symfonia nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji dla skóry.

 Kiedy twarz wygląda na młodą?

Ciekawy jest mechanizm, który w ogóle decyduje o tym, że nasz mózg podświadomie ocenia twarz jako młodą lub starszą.  Robi to na podstawie zapamiętanych i skojarzonych wzorów obrazów.  Znaczenie mają:

  • Jakość skóry, odcień, obecność defektów jak niedoskonałości, przebarwienia, koloryt, zmarszczki czy naczynka
  • Kształt twarzy, czyli tzw. proporcje i jej owal

Dlatego kondycja i wygląd naszej skóry, oraz napięcie i co za tym idzie – owal twarzy, były głównymi obszarami naszego zainteresowania.

Czym jest unikalna technologia re-startu młodości skóry?

Znaleźliśmy składniki, które są przełomowe w zakresie zatrzymywania, a nawet cofania czasu dla skóry i zastosowaliśmy technologię re-startu! To niezwykłe połączenie dające globalne odmłodzenie wyglądu skóry – dzięki surowcom działającym na wszystkich jej poziomach, zarówno biologicznie jak i fizycznie.

Sięgnęliśmy po składniki , które są innowacyjne, uznane na świecie, opatentowane i nagrodzone takie jak:

Altheostem™ – zdobywca światowej nagrody za innowacyjność 2023! To komórki macierzyste z czarnej malwy, które wykorzystują tzw. dermohacking, czyli eliminowanie starzejących się komórek skóry, by zrobić przestrzeń dla rozwoju nowych. Dzięki temu skóra staje się biologicznie młodsza, a zmarszczki mniej widoczne. Efekty odmłodzenie wyglądu skóry zostały dodatkowo potwierdzone przy wykorzystaniu AI.

LIFT Oleoactiv® – natychmiastowy lifting dzięki oleo-wektorom – gwarantuje efekt już od pierwszej aplikacji. Opatentowana technologia Oleo-eco-ekstrakcji, zapewnia szybkie i długofalowe działanie na 3 poziomach skóry. Już po 5 minutach od aplikacji można zaobserwować redukcję zmarszczek nawet o 26%! (przy zastosowaniu 1% składnika.)

 Mówicie o wirtuozerii zapachów. Jak ważny jest zapach w pielęgnacji?

Woń kosmetyku, to kropka nad „i”. To od niej zależy jak bardzo przyjemny stanie się rytuał pielęgnacyjny. Dla Virtuose musiała to być – znów, jak w najlepszej symfonii – kompozycja zachwycająca harmonijnie wybrzmiewającymi nutami, tworzącymi całość, która urzeka.  Wśród nut głowy znajdziemy jabłko, gruszkę, bursztyn i wodę morską. W nutach serca różę, irys, kwiat pomarańczy i konwalii. A w nutach głębi – piżmo, cedr i drzewo sandałowe.

Kosmetyki Virtuose Uzdrovisco powstały, by zapewnić kompleksową pielęgnację dojrzałej cery. Działają przeciwzmarszczkowo, skutecznie ujędrniają i poprawiają owal twarzy. Konkretne produkty odpowiadają na szczególne, dodatkowe potrzeby skóry, takie jak konieczność głębokiego nawodnienia, czy odbudowy bariery lipidowej. Poznaj je wszystkie i wybierz produkt najlepszy dla siebie. Naturalnie!

Linia Virtuose dostępna jest sieci Super-Pharm oraz na www.uzdrovisco.com

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: