Trendy weselne na 2023 / 2024 rok

Każda Młoda Para pragnie, aby ich wesele było wyjątkowe, niezapomniane i jedne w swoim rodzaju. Aby łączyło w sobie zarówno najnowsze trendy weselne, jak i indywidualny charakter pary. Połączenie tych dwóch aspektów nie zawsze jest łatwe, aczkolwiek warto spróbować i stworzyć coś, co trzyma się zarówno najnowszych trendów, jak i jest bliskie naszemu sercu. Jakie trendy weselne będą dominować w 2023 / 2024 roku? Sprawdźmy!

 

5 największych trendów weselnych na 2023 / 2024 rok

Blisko natury

Wesela w naturalistycznym charakterze są z nami już od kilku sezonów ślubnych i w dalszym ciągu nie wychodzą z trendów. Wesele w stylu boho czy też w stylu rustykalnym to bardzo romantyczna wersja, charakteryzująca się delikatnymi, naturalnymi dekoracjami oraz swobodnym stylem. Tworzy także bardzo ciepłą atmosferę, wolną od klasycznych, utartych schematów.

Cechą charakterystyczną tego stylu jest wykorzystanie naturalnych materiałów, kwiatów i użycie delikatnych, pastelowych kolorów. Dekoracje zgodne z naturą takie jak sezonowe kwiaty, kamienne oraz drewniane dekoracje, naturalne tkaniny oraz świece, a także lampiony i girlandy zapewniające ciepłą atmosferę po zmroku, to także trend na najbliższe sezony.

Fot. Wesele w plenerze / Źrodło: Pixabay

Plener

Jeżeli blisko natury, to koniecznie w plenerze! Wesele w plenerze to obecnie jedna z coraz częściej wybieranych form organizacji imprezy weselnej, ale także ślubów oraz największy trend na 2023 / 2024 rok.

Wesela w plenerze, czyli na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody stanowią piękne tło zarówno dla ceremonii zaślubin jak i już samego wesela. Ślub i wesele w plenerze można zorganizować zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i wykorzystać piękne otoczenie domu lub pałacu weselnego, park, las, plażę, góry – jest wiele pięknych miejsc, w których zorganizowanie takiej imprezy nie stanowi problemu.

Wesele w plenerze tworzy niesamowitą, niepowtarzalną romantyczną atmosferę, którą ciężko stworzyć w jakimkolwiek pomieszczeniu. Aby jednak wykluczyć ryzyko załamania pogody, warto stworzyć zadaszoną przestrzeń, np. specjalny namiot, który wkomponuje się w otoczenie, jednak zapewni schronienie w przypadku niepogody.

Wesele w plenerze w pięknym otoczeniu natury może zmniejszyć koszty związane z dekoracjami, gdyż można skorzystać z uroków samego otoczenia. Z drugiej zaś strony pozwala stworzyć wymarzoną przestrzeń w każdym stylu, nie tylko boho, czego przykładem jest chociażby poniższa realizacja firmy RAJT w stylu glamour, w otoczeni zieleni, która niemal wchodzi do wnętrza namiotu:

 

Fot. Wesele w plenerze w czarnej hali namiotowej w stylu Glamour  / Źródło: Hale namiotowe RAJT

Plener daje nam tutaj dużą przestrzeń do wykazania się i podkreślenia naszego indywidualnego stylu. Daje nam całkowicie wolną rękę i nie uzależnia nas od kolorów czy stylu panującego w danym pomieszczeniu.

Kolejną zaletą jest możliwość wykonania ślubnej sesji zdjęciowej w plenerze, nieopodal miejsca, w którym odbywa się wesele. Dzięki czemu redukujemy koszty i czas związany z realizacją ślubnej sesji zdjęciowej. Nawet jeżeli mamy zaplanowane wykonanie sesji zdjęciowej w inny dzień, warto wykonać chociaż mini sesję w dniu ślubu i wesela. Każdy fotograf ślubny potwierdzi, że emocje malujące się na twarzy w tym dniu są zupełnie inne i niepowtarzalne.

 

Fot. Ślubna sesja zdjęciowa w plenerze / Źródło: Fotografia Ślubna Roman Jagodziński

Minimalizm

Minimalizm to nie tylko trend weselny, ale coraz częściej praktykowany styl w życiu codziennym. Moda na przepych, posiadanie wielu często niepotrzebnych rzeczy przechodzi do lamusa, także w przypadku wesel.

Wiele Młodych Par decyduje się obecnie na ograniczeniu ilości ozdób i dekoracji, stawiając na elegancki minimalizm. Skupiamy się tutaj wówczas nie na ilości, a na jakości dekoracji, czego efektem jest przestronna, estetyczna i spójna przestrzeń, która z pewnością zachwyci każdego gościa.

Mówiąc o minimalizmie, warto zaznaczyć, że era na duże ponad 100 czy 200-osobowe wesela także dobiega końca. Obecne trendy wykazują, że będziemy redukować ilość zaproszonych gości, chcąc celebrować ten dzień tylko z bliską rodziną i przyjaciółmi, ograniczając tym samym wydatki.

0% alkohol

Wstrzemięźliwość alkoholowa to także trend na wesele w 2023 / 2024 roku, który wyłonił się z kultury życia codziennego. Coraz więcej ludzi, a także celebrytów podkreśla wstrzemięźliwość alkoholową, zachęcając do tego samego swoich fanów.

Wesela bezalkoholowe, czyli takie, na których nie pije się alkoholu czy napojów z zawartością alkoholu, to opcja, która z pewnością będzie rzadkością na polskich weselach. Warto jednak rozważyć opcje, w których będą serwowane także bezalkoholowe wersje popularnych drinków, napojów czy też kolorowych koktajlów. Jest to ukłon dla osób niepijących, rodziców, kobiet w ciąży czy matek karmiących, a nawet dzieci. Kolorowe, bezalkoholowe drinki to trend, na który z pewnością warto postawić, organizując wesele w 2023 / 2024 roku.

„Afterparty”

Jeszcze kilka lat temu, ciężko było wyobrazić sobie jednodniowe wesele. Jednak w ostatnich latach dwudniowe wesela były rzadkością. Wpływ na to miała zarówno pandemia, jak i coraz wyższe koszty organizacji wesela. Trendy wesele na 2023 / 2024 rok niejako przywracają modę na dwudniowe wesela, jednak w innej formie, niż tą, którą znamy.

Afterparty weselne wg najnowszych trendów to impreza, która odbywa się w innym miejscu niż przyjęcie weselne np. w klubie, w hotelu, w ogrodzie, w domu, w której biorą udział najbliższe osoby z otoczenia nowożeńców. Impreza ta ma całkiem inny charakter, atmosfera jest znacznie luźniejsza, mniej oficjalna, serwowane są na niej przekąski i drinki, a muzyka często jest bardziej energetyczna.

 

Fot. Afterparty weselne / Źródło: Pixabay

Takie nowoczesne afterparty weselne jest także mniej kosztowne, niż w przypadku organizacji dwudniowego wesela, dlatego wiele par obecnie chętnie się na nie decyduje.

Podsumowanie

Trendy ślubne na 2023 / 2024 to zdecydowanie ukłon w kierunku natury, minimalizmu, rezygnacja z rozrzutności i przepychu, a także dużych wesel, czyli tego, co jeszcze kilka lat temu było standardem na polskich weselach. W najbliższych sezonach przewiduje się, że nowożeńcy bardziej postawią na siebie i spełnienie swoich marzeń, aniżeli uleganiu presji lub oczekiwań rodziny.

Fot. Tytułowa “Trendy weselne na 2023 / 2024 roku”; Źródło: Pixabay

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: