Święta, urodziny, a może Walentynki? Jaki jest idealny dzień na zaręczyny?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim z ciepłą, przytulną atmosferą. Dookoła są pięknie udekorowane choinki, wszystko błyszczy i świeci – chyba nie można wyobrazić sobie piękniejszej atmosfery, niż tej w Święta. Jednakże w Polsce, jak i na całym świecie, dniem, który bardziej kojarzy się z miłością i zaręczynami są Walentynki. 14 luty? Czy jest to odpowiednia data na pytanie „Czy wyjdziesz za mnie?”

 

fot. mat. prasowe firmy Yes

Wielu mężczyzn uważa, że najbardziej odpowiednim dniem na oświadczyny, na usłyszenie od ukochanej kobiety wyczekiwanego TAK, jest dzień jej urodzin, rocznicy związku, w Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra czy w dzień zakochanych. Twierdzą, że jest to niezapominany dzień w życiu, który wymaga specjalnej, wyjątkowej oprawy (i słusznie), ale czy warto łączyć ten dzień z datą, którą i tak obchodzimy w wyjątkowy sposób? Według kobiet nie jest to najlepszy pomysł, gdyż są to zbyt przewidywalne daty, w związku z tym, szansa za zaskoczenie wybranki jest niewielka. Nie od dziś wiadomo, że kobiety posiadają szósty zmysł i od razu wyczują przebiegłe zachowanie swojego partnera.

 

 

Pierścionek zaręczynowy Mirage z diamentami nr AW 58898 YW

fot. mat. prasowe firmy Jubiler Sezam

Nie można się zgodzić z tym, że atmosfera w Walentynki czy w okresie świątecznym jest niesprzyjająca. Dookoła jest mnóstwo światełek, czerwieni, serduszek, kwiatów, od wszystkich emanuje miłość, więc nie ma lepszej okazji na powiedzenie TAK. Przecież oświadczyny w takiej atmosferze muszą się udać! Nic bardziej mylnego. Ukochana może poczuć się nieco nieswojo, gdy na uroczystej, walentynkowej kolacji pan ze stolika obok, a także ten z końca sali także postanowi wyznać swojej partnerce miłość… i romantyczny czar pryska.

 

Święta, walentynki bądź inne okazje — to daty, które z pewnością nie spodobają się kobietom ceniącym sobie oryginalność, więc Panowie, jeżeli marzycie o tym, aby oświadczyć się swojej wybrance właśnie w te dni, musicie włożyć wiele wysiłku, aby zaręczyny (i jest to możliwe) były niekonwencjonalne, niezwykłe i  przede wszystkim zaskakujące.

fot.mat. prasowe firmy Jubiler Schubert

 

 

Po pierwsze zadbajcie o intymną atmosferę. Restauracja przepełniona tłumem ludzi nie jest odpowiednim miejscem, ale dom, z kolacją przy świecach, już tak. Kobiety uwielbiają, gdy mężczyzna się stara, dlatego doskonałym pomysłem jest przygotowanie samodzielnie deseru bądź dania głównego. Partnerka z pewnością doceni to bardziej, niż jakąkolwiek inną niespodziankę. Po drugie zapakujcie pierścionek w nieoczywisty, może nieco zabawny sposób, tak aby ukochana od razu nie spodziewała się, że uklękniecie przed nią i będziecie prosić ją o rękę. Schowajcie biżuterię na dnie najmniejszego pudełeczka, po czym odpowiednio powkładajcie mniejsze pudełka do większych, tak aby w rezultacie otrzymać coś na kształt matrioszki. Wyobraźcie sobie reakcję ukochanej, kiedy otworzy swój prezent!

Gwarantuję, że przy takich oświadczynach wszystko musi się udać, o ile będziecie pewni swoich uczuć, a zaręczyn nie będziecie traktować jako jeden z obowiązków, bo „Moi przyjaciele są już zaręczeni” lub „ Jesteśmy razem 10 lat, już nadszedł ten czas, muszę się oświadczyć”. Jeżeli tak uważacie, poczekajcie, może to jeszcze nie wasz czas na tak ważną deklarację.

Tak naprawdę, gdzie i kiedy jest ważne, czy będą to Walentynki, urodziny, w domu, w restauracji, z pierścionkiem 24-karatowym czy też 8-karatowym, ale jednak najważniejsze jest to ile, Drodzy Panowie, włożycie w to serca. Kobiety uwielbiają być obdarowywane upominkami (fakt), ale jednak bardziej niż to kochają być po prostu szczerze kochane, dlatego najpiękniejszym prezentem, jaki moglibyście jej sprawić jest obietnica wiecznej miłości, a cała oprawa będzie nie ważna, kiedy zadacie to najważniejsze pytanie!

 

Anna Stachowicz

zdjęcie główne: fot. Pinterest

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: