Styl rustykalny? Czyli jaki?

Styl rustykalny należy niewątpliwie do grona najbardziej romantycznych i niezwykle klimatycznych motywów weselnych.  To, co w nim najpiękniejsze to naturalność, harmonia i spokój. Nawet jeśli organizacja przyjęcia w starej stodole, lesie czy w pobliżu jeziora jest niemożliwa, nie należy rezygnować z wymarzonej weselnej oprawy.

Moc tkwi w detalach… Idealna stylizacja dla niej to prosta suknia w kolorze écru, a dla niego garnitur w odcieniach brązu – gładki czy też w kratę. Panny Młode powinny zdecydować się tego dnia na delikatne upięcie włosów z wiankiem. Z kolei ciekawym dodatkiem do garderoby Pana Młodego będą drewniane spinki do mankietów.

Rustykalne wesele należy organizować w myśl zasady, że mniej znaczy więcej. Błyszczące zaproszenia zdobione kokardami zdecydowanie nie wpiszą się w skromny rustykalizm. Najlepszym wyborem będzie papeteria ekologiczna, którą ozdobi subtelna koronka. Warto także zdecydować się na udekorowany świeżymi owocami naked tort oraz słodki stół. Wbrew nazwie – serwowany nie tylko na stole, ale także na starej drabinie czy beczkach. To właśnie drewno jest jedną z głównych składowych stylu rustykalnego.

Prym w dekoracji wiodą palety, skrzynie, ramki i pieńki, którym towarzyszą gałęzie, mech oraz polne kwiaty umieszczone w szklanych słoiczkach. Do ich przystrojenia doskonale nadają się delikatne koronki, jutowe worki oraz sznurki. Niezwykle ważna jest także kolorystyka. Należy wybierać nie tylko kolory ziemi, czyli brązy, beże i zielenie, ale również pastele i odcienie bieli. Jeśli zadbamy o odpowiednie oświetlenie – będzie magicznie! Lampiony, sznury światełek i świece stworzą niepowtarzalną aurę.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tego stylu.

 

Magdalena Augustyn

FOT.PINTEREST

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: