Rodzaje kolczyków

Oszałamiająca różnorodność form, kształtów, zapięć i projektów, jakie są dostępne na rynku sprawiają, że kolczyki w uszach pasują dosłownie każdemu! Podkreślają styl i nadają charakteru każdej stylizacji. Przyjrzyjmy się, jakie kolczyki do uszu spotkamy w sklepach jubilerskich.

Sztyfty

Uniwersalny i najbardziej lubiany rodzaj kolczyków to sztyft, popularnie nazywany również wkrętką. Tworzą go cienki metalowy element, czyli sztyfcik, który przekładamy przez dziurkę w uchu oraz zatyczka nazywana często „barankiem” lub „motylkiem”. Charakteryzuje go niewielki rozmiar i niewidoczna konstrukcja, która pozwala ukryć zapięcie za uchem. Ten wygodny i prosty kolczyk do ucha nie zaczepia się o włosy czy ubranie i jest świetnym rozwiązaniem na co dzień. Odpowiedni na każdą okazję, tworzony z wykorzystaniem różnorodnych materiałów od metalu, poprzez perły, kamienie szlachetne czy diamenty. Kolczyki sztyfty to również ulubiony wybór osób, które nie zdejmują kolczyków do spania czy też przy uprawianiu sportów. Sztyfty coraz częściej noszone są również w ilości kilku sztuk w jednym uchu, tworząc popularne na Instagramie #earparty – im więcej tym lepiej i ciekawiej!

Koła („hoops”)

Noszone już 4500 lat temu to klasyczny i ponadczasowy wybór uwielbiany w wielu krajach i kulturach na wszystkich kontynentach. Koła, często nazywane kreolkami, występują w nieskończonej ilości rozmiarów, kształtów, w delikatnych prostych formach jak również bardziej wyszukanych z ciekawymi zdobieniami. Dostępne są w różnych stylach (również dla mężczyzn!) i przedziałach cenowych. Wykorzystanie w projektach diamentów i kamieni szlachetnych dodaje kolczykom eleganckiego charakteru i blasku, jak w przypadku projektów Ole Lynggaard Copenhagen. Kolczyki koła często traktowane są również przez projektantów jako baza, do której dodawane są kolejne elementy – takie jak kamienie szlachetne w projektach Pomellato.

więcej na: nobleplace.pl

fot.mat.prasowe firmy Boucheron

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: