Przegląd kwiatów do bukietu ślubnego

Bukiet ślubny to nieodłączny element stroju panny młodej. Bukiety różnią się doborem kwiatów, kolorystyką, wielkością. Dobierając kwiaty do bukietu wybieramy te, które lubimy najbardziej, zwracamy uwagę na kolor aby pasował do stroju i makijażu.

Wybór kwiatów do bukietu ślubnego może wydawać się banalnie prosty ale nie można tej decyzji pozostawiać na ostatnią chwilę gdyż może się okazać, że to wcale nie jest łatwy i szybki wybór.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Kolorystyka – pory roku mają znaczenie

Konsekwencja to klucz udanej stylizacji ślubnej. Zachowanie tej samej palety barw w makijażu i kwiatach to podstawowa zasada stylistów. Porom roku przypisane są charakterystyczne kolory, które w pewien sposób opisują jej pogodę. Wiosną dominuje żółty, jasnozielony im bliżej lata kolory są bardzie żywe i barwne. Okres sierpnia i września to miesiące fioletu, lawendy oraz wrzosu. Zimą króluje gipsówka, zatrwian oraz listki starca (tzw. mrozy), nawiązują one do zimowej aury.

Fot. ArtZone Agnieszka Zoń

Fot. ArtZone Agnieszka Zoń

Zasady w doborze kwiatów do bukietu ślubnego

W wyborze formy i kwiatów do bukietu ślubnego należy kierować się pewnymi wskazówkami:

  • dopasowanie formy bukietu do swojej figury,
  • kolorystyką aby był spójny z całością stylizacji,
  • porą roku, czyli dostępnością danego rodzaju kwiatu.

Istotnym elementem w wyborze kwiatów jest zachowanie reguły, że kolor kwiatów tworzących bukiet ślubny powinien być o ton ciemniejszy od koloru sukni.

Fot. Dekoracje Vanilla

Fot. Dekoracje Vanilla

Typ urody i figury panny młodej, a dobór kwiatów

Blondynki o jasnej karnacji najlepiej wyglądają w towarzystwie kwiatów w kolorach pastelowych z ciemniejszym akcentem np. frezje, pastelowe róże. Brunetkom o ciemnej cerze pasują kwiaty w wyrazistych kolorach, np. ciemnoczerwone róże. Rudowłose Panny Młode znakomicie będą się prezentowały z bukietem kwiatów o ciepłych kolorach: żółty, złoty, jasnoczerwony. Jeżeli chodzi o kwestie figury panny młodej to należy przyjąć, że do filigranowej figury nie będą pasować kwiaty o długich łodygach np. gerbery, czy calle, tylko małe drobne kwiaty np. konwalie. Natomiast kobiety wysokie oraz o postawnej budowie powinny unikać małych bukietów z drobnymi kwiatami. Idealne są dla nich kwiaty o długich łodygach i większych kielichach.

Sprawdź jakie kwiaty są najchętniej wybierane do bukietów ślubnych na www.slubowisko.pl

Autor: Monika Moskal-Grębowska

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: