Under Pressure by Maciej Zień – najnowsza kolekcja

Ubiegłej nocy projektant Maciej Zień zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2018/19.  Niebanalny pokaz i spektakl pod nazwą Under Pressure zgromadził tego wieczoru największe gwiazdy i media. Na scenie wystąpiła również muza projektanta – aktorka Kasia Warnke.

FOT. FILIP OKOPNY

Wieczór 16 lutego br. należał do jednego z najbardziej znanych polskich projektantów – Macieja Zienia, za sprawą pokazu Under Pressure. Pokaz został zainspirowany utworem Freddie’go Mercury i Davida Bowie o tym samym tytule, gdzie spotykają się dwie mocne osobowości, które się wzajemnie wzmacniają. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów, co dotyczy zarówno polityki, jak i ekologii czy spraw osobistych i  ma odniesienie do życia projektanta i jego historii.

Maciej Zień należy do wąskiej grupy założycielskiej polskiej mody i doświadczał ciągłej presji zaczynając bardzo młodo . Napięcie w nim wzrastało co też przyczyniło się do decyzji o wyjeździe i zostało mocno komentowane w mediach .

Wydarzenie odbyło się w Studio Tęcza, gdzie pojawiły się znane osobistości ze świata show-biznesu i mediów min. Aneta Kręglicka, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Edyta Herbuś, Monika Olejnik, Karolina Szostak oraz znana blogerka modowa Maffashion.

Prezentacja kolekcji została połączona ze spektaklem wyreżyserowanym przez Michała Maternę, w którym rolę główną odegrała aktorka Kasia Warnke wraz z Maciejem Zieniem. Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia video, które pokazuje bezbronną dziewczynę, w tej roli Kasia Warnke,  zaatakowaną przez grupę ‘dresiarzy’ a zakończył się niezwykłą sceną, przedstawiającą nagą aktorkę, ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni. Suknia muzy  wykonana została z połyskującego jedwabiu, na którą  nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Po krótkim artystycznym wstępie na wybiegu pojawiły się modelki prezentując, kunsztownie wykonane suknie. W kolekcji dominowały jedwabne muśliny,  delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Kreacje były ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona , stonowana kolorystyka z akcentami w postaci żółci i różu. Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria : buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria Tatami.  Każda z kreacji zebrała gromkie oklaski i wzbudziła zachwyt całej widowni.

 

FOT. FILIP OKOPNY

Uwagę zwracał również oryginalny wybieg. Został  wyłożony wielkoformatowymi płytami z kolekcji Pietrasanta od Ceramiki Tubądzin – głównego partnera pokazu. Delikatny wzór carrary na odwzorowujących marmur gresach znakomicie korespondował z prezentowaną kolekcją, stanowiąc nawiązanie do wielowarstwowych, zwiewnych sukienek czy widocznych na ubraniach przeszyć. Stworzona na pokaz scenografia to zapowiedź nowej odsłony współpracy Ceramiki Tubądzin z Maciejem Zieniem. Już wkrótce pojawią się zaprojektowane przez niego kolekcje wielkoformatowych płyt.

FOT. FILIP OKOPNY

Sponsorami pokazu byli sponsor główny Tubądzin, Baldowski, Cisowianka Perlage, Baziółka,  Mokotoska Art.&Models, Kemon/Polwell,, Babyliss, Semi Line, Arche, Wyborowa Exquiste. Natomiast partnerem pokazu była kancelaria Kochański Zięba i partnerzy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Pani, Twój Styl, Show, oraz Lamode.info. Pokaz wyprodukowała firma 4- D.  Oprawą muzyczną zajął się Lubomir Grzelak.

FOT. FILIP OKOPNY

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: