Obrączki ślubne

Planując ślub, nie sposób zapomnieć o nieodzownym elemencie uroczystości, jakimi są obrączki. Ten dowód miłości, mający służyć komuś przez całe życie, szybko może ulec zniszczeniu. Dlatego też przy wyborze obrączek należy kierować się nie tylko ich pięknym wyglądem, ale również funkcjonalnością. W końcu przysięgamy sobie na zawsze…

Kupić, ale co kupić? Oto jest pytanie …

Wybór obrączek ślubnych jest niezwykle trudny. Jest to spowodowane nie tylko ogromnym wyborem rozmaitych modeli, ale również tym, że jest to decyzja na całe życie. Musi zatem być dobrze przemyślana. Zakupu obrączek można dokonać w sklepie jubilerskim, internecie lub zamówić je u złotnika. Najbezpieczniej jest skorzystać z renomowanych sklepów jubilerskich, gdzie otrzymacie fachową poradę i będziecie mogli spokojnie przymierzyć obrączki. Personel z pewnością odpowie na nurtujące was pytania, a wy pozbędziecie się wszelkich wątpliwości.

Fot. Mat Prasowe Diamond Sky

Fot. Mat Prasowe Diamond Sky

Kupując obrączki ślubne, powinniście zwrócić uwagę na kilka elementów: wzór, profil, wykończenie, szerokość, oprawę, rozmiar i kolor. Niezwykle istotny jest również materiał, z jakiego wykonane są obrączki. Nie każdy metal będzie bowiem trwały i odporny na zarysowania. A przecież nosząc obrączkę, każdego dnia narażamy ją na rozmaite uszkodzenia mechaniczne.

Fot. Mat. Prasowe Yes

Fot. Mat. Prasowe Yes

Z obrączką za pan brat

Sklepy jubilerskie proponują nie tylko okrągłe, ale również inne, oryginalniejsze kształty. Jeżeli jesteście tradycjonalistami – wybierzcie te okrągłe, jeżeli chcecie wyrazić swoją ciekawą osobowość – zdecydujcie się na inny wariant. Pamiętajcie, że obrączki to rzecz niezwykle osobista, wyjątkowa i ma wam służyć przez całe życie. Powinniście zatem czuć się z nimi dobrze.

Kolejną kwestią jest wybór profilu. W ofercie sklepów jubilerskich znajdziecie obrączki płaskie, delikatnie zaokrąglone oraz półokrągłe. Zanim zdecydujecie się na dany profil, koniecznie dokonajcie najpierw przymiarki. W ten sposób przekonacie się, która obrączka najlepiej leży na waszym palcu.

Fot. Mat. Prasowe Sezam

Fot. Mat. Prasowe Sezam

Fot. Mat. Prasowe Acclamatio

Fot. Mat. Prasowe Acclamatio

Wszystko zależy od … płci

Wykończenie obrączki może być matowe, ale polerowana będzie z pewnością pięknie błyszczała na palcu. Istotny jest również dobór szerokości obrączek. Mężczyźni o dużych dłoniach oraz osoby dobrze zbudowane powinni wybrać szersze obrączki, gdyż wąskie będą się gubić na tle ich sylwetki. Kobiety mające drobne dłonie mogą pozwolić sobie na obrączki węższe z rozmaitymi zdobieniami. Niewątpliwym plusem jest to, że obecnie nie musicie kupować identycznych obrączek. Mogą one nieco różnić się między sobą lub być całkowicie inne. Wszystko zależy od waszych upodobań i stopnia kompromisu, na który zdecydujecie się pójść. Warto mieć jednak na uwadze, że szersza obrączka to większe koszta.

 Joanna Marona

Więcej w najnowszym wydaniu „Magazynu Wesele” nr 3 (31) 2013

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: