Jak odchudzać się do ślubu i nie dać się zwariować?

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie, a co za tym idzie ogromny stres. Przymiarki kreacji, testowanie dań, trudne wybory, spotkania, maile i telefony, a to wszystko przy pracy na pełen etat. Łatwo przy tym stracić głowę, ale niestety nie dodatkowe kilogramy.

Think positive!

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie zmiany należy zacząć od głowy. Klasycznym błędem przy odchudzaniu jest myślenie o diecie, jako o przykrej konieczności. Wolimy zaharowywać się na siłowni niż zmienić nawyki żywieniowe. Tymczasem trzeba zmienić myślenie! Psychologowie potwierdzają: częste powtarzanie swoich przekonań, zwiększa prawdopodobieństwo, że staną się prawdą.

Jeśli zniechęca Cię dieta, bo boisz się straty ulubionych przysmaków nie masz się o co martwić.
W Internecie znajdziesz przepisy na ich zdrowsze odpowiedniki. Domowy Snickers lub Bounty wcale nie są gorsze od tych, dostępnych w sklepach. Cukier w wielu przepisach można łatwo zastąpić miodem, ksylitolem lub stewią. Zamiast żelek lepiej sięgnąć po suszone owoce lub orzechy, a chipsy zastąpić samodzielnie przygotowanym popcornem (na niewielkiej ilości tłuszczu i bez soli). Oczywiście, wszystko z umiarem!

Nie poddawaj się

Im większy cel, tym łatwiej się poddać, więc by się nie zniechęcać mamy sprawdzony patent. Podziel swój cel na mniejsze kroki. Na przykład, zamiast zrzucić 12 kilo w pół roku, postaraj się co miesiąc zgubić po 2kg.
Dlaczego ta technika może pomóc? Ludzka natura jest taka, że im bliżej celu, tym silniejsza motywacja do działania. Dodatkowo, aby walczyć ze zniechęceniem, mniej więcej w połowie drogi do sukcesu trzeba skupić się na tym, co już udało się dokonać. Po przekroczeniu z kolei trzeba nastawić się na to, co pozostało do zrobienia.

Prawdziwa cena nagrody

Czasami po ogromie pracy mamy ochotę w nagrodę zjeść dobrego burgera z frytkami, a potem na deser zjeść kilka kawałków Milki. Taki dzień, w którym robimy ustępstwo od diety, fachowo nazywany jest cheat-day.
Wydaje się, że jeden dzień, po tygodniu wysiłków, nie zaszkodzi, ale nic bardziej mylnego. Takie obżarstwo może skończyć się źle i puścić z dymem dotychczasowe starania. Dlaczego? Aby stracić na wadze, organizm musi dostawać mniej kalorii niż wynosi jego zapotrzebowanie.
Folgując sobie podczas cheat-day nie trudno o spożycie łącznie ponad dwukrotnie większego zapotrzebowania kalorycznego. Przez to, w skali tygodnia, średnia spożytych kalorii na jeden dzień wynosi więcej niż samo zapotrzebowanie, nie mówiąc już o redukcji.

Jak sobie poradzić? Warto zamienić cheat-day na cheat-meal, czyli jeden „oszukany” posiłek, w dłuższych odstępach czasu, na przykład raz na dwa tygodnie. Najważniejsze, aby nie był za duży i zbyt kaloryczny. Może to być kawałek sernika podczas wizyty u cioci lub kawa ze słodkim syropem i bitą śmietaną na spotkaniu z koleżankami.

Grunt to dobra organizacja

Najlepszą oznaką dobrej organizacji jest zlecenie niektórych działań innym i jest na to biznesowe określenie – outsourcing.
Większość przyszłych panien młodych myśli, że najlepiej jest, kiedy same pilnują każdego szczegółu.  Prędzej czy później natłok pracy jest tak duży, że czują się przytłoczone i zniechęcone. Z pomocą przychodzi biznesowe pojęcie „outsourcing”, czyli zlecenie części zadań innym. Outsourcing sprawdza się zarówno w życiu, jak i w biznesie. Wiedziałaś, że kluczyki do sportowego auta Astona Martin robi Volvo?

Skoro z outsourcingu korzystają znane marki, to czemu nie Ty? Outsourcing nie musi dotyczyć organizacji całego wesela, a jego poszczególnych zadań. W przygotowania można zaangażować rodzinę, poprosić o projekt zaproszeń kolegę z pracy. Pomocy nie powinna odmówić również świadkowa i świadek, którzy powinni wspierać parę młodą nie tylko  w dniu ślubu, ale i w przygotowaniach do niego.
Przed wydarzeniem warto zadbać też o to, co nie koniecznie dotyczy wesela, a zajmuje nam dużo czasu. Takim zajęciem jest gotowanie, a co za tym idzie – zakupy. Przygotowywanie posiłków pochłania sporo czasu, szczególnie jeśli potrawy mają się przyczynić do poprawy naszej sylwetki.

Catering dietetyczny Body Chief pozwala na odchudzanie wygodnie i ze smakiem. Każdego dnia dostarczana jest torba z posiłkami na cały dzień, po których nie będziesz głodna. Znajdziesz w niej smaczne dnia i zdrowe słodkie przekąski. Nad bilansem i kalorycznością czuwają wykwalifikowani dietetycy, więc catering w połączeniu z ćwiczeniami i ruchem na pewno przyniesie efekty.

https://bodychief.pl/

fot.mat.prasowe: bodychief.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: