Jak dobrze wypaść podczas pierwszego tańca?

Dla wielu par, nawet tych, które nieźle sobie radzą na parkiecie, pierwszy taniec jest jednym z najbardziej stresujących momentów przyjęcia weselnego. Co zrobić, aby na oczach wszystkich gości nie połamać sobie nóg? Mam dla Was kilka rad, dzięki którym wprowadzicie nieco spokoju w tę symboliczną chwilę.

Zacznijcie od rodzaju tańca

Pierwszy taniec musi pokazać, co Wam w duszy gra. Aby uniknąć dodatkowego stresu, warto unikać tańców, w których będzie trzeba wykonywać skomplikowane kroki i figury taneczne (np. tango, salsa). Warto z kolei zastanowić się nad walcem angielskim lub wiedeńskim. Proste, rytmiczne, wirujące ruchy wprowadzą Waszych gości w zachwyt. Zmysłowa bachata jest tańcem bardziej energicznym, ale niezwykle romantycznym. Jeśli wsłuchacie się w głos swojego serca, popłyniecie po parkiecie.

FOT. PINTEREST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znajdźcie wymarzony utwór

W większości przypadków pary są zgodne co do wyboru swojej piosenki na pierwszy taniec. Często wybór pada na utwór, który wiąże się z ich wspomnieniami – pierwszą randką, zaręczynami. Jeśli jednak obawiacie się o to, jak wypadniecie podczas pierwszego tańca, odrzućcie piosenkę, jeśli okaże się on zbyt wymagająca. Najlepiej, abyście tę sprawę przedyskutowali z profesjonalnymi instruktorami tańca i Waszym DJ-em. Pamiętajcie również o tym, aby pierwszy taniec nie trwał zbyt długo. Zaleca się, aby trwał on mniej niż 3 minuty.

FOT. PINTEREST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekcje pierwszego tańca

Pewniejsze ruchy i lepsze samopoczucie można sobie zapewnić uczestnictwem w kursie tańca. Wystarczy kilka lekcji pod okiem profesjonalisty, aby zobaczyć, że nie taki diabeł straszny. Jeśli nie chcecie zatańczyć do przygotowanego układu, warto odbyć kilka takich zajęć, podczas których poznacie podstawowe kroki i dowiecie się, jak rozluźnić ciało.

 

FOT. PINTEREST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Efekty specjalne

Pierwszy taniec to bardzo uroczysty i symboliczny moment każdego wesela. Młoda Para znajduje się wtedy w obiektywie wielu aparatów. Jeśli Wasze taneczne umiejętności nie stoją na najwyższym poziomie, warto zatroszczyć się o efekty specjalne, które stworzą niesamowitą atmosferę tej chwili. Może to być ciężki dym, dzięki któremu sami poczujecie się niezwykle lekko – jak w niebie! Innymi atrakcjami, które mogą pojawić się podczas pierwszego tańca są zimne ognie, bańki mydlane czy konfetti.

FOT. PINTEREST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszy taniec to ten z uśmiechem na twarzy

Jesteście już przecież małżeństwem… Teraz przyszedł czas na radosne świętowanie. Najpiękniejszy pierwszy taniec należy do zakochanej i szczęśliwej pary. Uśmiech zatem to podstawa – nawet jeśli pomylicie kroki albo wypadniecie z rytmu. Pamiętajcie, że to nie żaden taneczny konkurs. Co najważniejsze – cieszcie się sobą i tym dniem!

 

 

Magdalena Augustyn

FOT. GŁÓWNE: PINTEREST

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: