Garnitur ślubny szyty na miarę – na co zwrócić uwagę?

Do każdego ślubu, przynajmniej z założenia, przygotowujemy się prawdopodobnie raz w życiu. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że pary młode starają się tak przygotować każdy element uroczystości, by zachwycić organizacją swoich gości, a dodatkowo na długo zachować wspaniałe wspomnienia. Garnitur w przypadku Pana Młodego i sukienka dla Panny Młodej zdają się być w tej materii czymś wyjątkowo ważnym. Dlaczego warto postawić na garnitur szyty na miarę i na co zwrócić uwagę podczas jego przygotowania?

Ślub to właściwie jedyna taka okazja w życiu, na której przygotowanie jesteśmy w stanie przeznaczyć nieograniczony budżet. Koszt fotografa, kamerzysty, wynajętej sali, czy orkiestry potrafią być spore, co nie oznacza, że mniej wydajemy na ubiór. Zarówno sukienka Panny Młodej, jak i garnitur wybrańca jej serca potrafią kosztować sporo, ale dla organizatorów nie ma to większego znaczenia. W tak ważnym dniu, jakim jest ślub każdy chce wyglądać dobrze.

Jaki garnitur kupić lub uszyć, by wyglądać dobrze i czuć się komfortowo? Sprawdźmy!

Jednym z kluczowych aspektów składających się na dobrze skrojony i dopasowany garnitur męski na wesele, jest wygoda. Choć po tym pozornie trudnym stwierdzeniu kryje się wiele subiektywnych odczuć, to w głównej mierze chodzi o to, by podczas tańca lub składania przysięgi małżeńskiej w kościele, móc wykonywać niczym nieskrępowane ruchy, a przy tym mieć pewność idealnej prezencji.

W tym celu zarówno dobre marki specjalizujące się w sprzedaży gotowych garniturów, jak i tych, szytych na miarę, przygotowują eleganckie zestawy, które można dopasować do prawie każdej sylwetki. Sztuka odpowiedniego doboru to klucz do tego, by w czasie ceremonii i imprezy weselnej, czuć się nie tylko dobrze, ale wyjątkowo.

Dlaczego garnitur ślubny szyty na miarę to dobry pomysł?

Męskie sylwetki podobnie, jak damskie, dzielą się na te łatwe i trudne dla wystylizowania. Wymarzoną sylwetkę męską, dla której będzie dobierany garnitur posiada mężczyzna wysportowany, z dość szerokimi ramionami, niezbyt szerokimi udami, ale długą nogą i proporcjonalnie wydłużonymi ramionami. Niestety, w trudnej rzeczywistości rzadko zdarzają się ideały, a kłopotliwym aspektem w doborze gotowego garnituru może być zbyt wąska lub zbyt szeroka talia, szerokie uda, niski wzrost i nieproporcjonalnie krótkie kończyny.

Wielu mężczyzn ma tak naprawdę kłopot w nałożeniu idealnie leżącego gotowego garnituru. W ukształtowaniu ciała i nadaniu mu proporcji nie pomagają nawet wielogodzinne treningi. Koszty przerobienia gotowego zestawu na taki, który będzie odpowiadał naszym proporcjom nie kalkuluje się, a poza tym, fason czasem traci bardzo wiele podczas takich przeróbek krawieckich.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup garnituru szytego na miarę, w praktyce oznacza to przygotowanie zestawu, w którym będziemy czuć się dobrze i prezentować się nienagannie.

Garnitur ślubny szyty na miarę – o tym trzeba pamiętać!

Przede wszystkim weźmy pod uwagę fakt, że wysokiej jakości garnitury ślubne szyte na miarę, potrzebują czasu, by stać się produktem finalnym o nieskazitelnej ocenie i wyglądzie. Dlatego, zakupu garnituru nie zostawiajmy na przysłowiową ostatnią chwilę. Podobnie, jak Panie, rozejrzyjmy się za garniturem możliwie wcześniej, z założenia nawet kilka tygodni przed imprezą.

Oprócz odpowiedniego zwymiarowania, krawiec będzie chciał ustalić z nami jeszcze wiele innych aspektów, składających się na gotowy garnitur. Warto zatem wziąć pod uwagę, że czas na podjęcie decyzji może się wydłużyć. Jaki kolor garnituru wybrać? Najlepiej będziemy się prezentować w zestawie granatowym, grafitowym, jasnoszarym lub szarym.

Istotna będzie także tkanina. Aktualnie najbardziej polecanym materiałem na garnitury męskie jest wełna, która całkowicie wkomponowuje się w kanon mody ślubnej! Można co prawda zdecydować się na inny rodzaj materiału, ale żaden profesjonalista nie zachęci Cię do tego! Wełna dobrana w odpowiedniej gramaturze to opcja całoroczna i zawsze elegancka.

Nie masz pewności, czy ustalony model garnituru szytego na miarę spełnia wymagania zestawu weselnego dla Pana Młodego? Spokojnie, dobrze sprawdzi się garnitur jednorzędowy, dwuczęściowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by składał się także z kamizelki i tworzył trzyczęściowy zestaw. Pamiętaj tylko, by ustalić odpowiednią długość nogawki. Spodnie powinny łamać się jeden raz nad butem. Zresztą, jeśli poprosisz o pomoc fachowców, takich, jak Milermenswear.com to z pewnością pomogą Ci dobrać idealny produkt!

fot. mat. prasowe Firmy Milermenswear

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: