5 błędów, których nie można popełnić na ślubie i weselu

Organizacja ślubu i wesela to wyjątkowo stresujący okres. A to z tego względu, że najczęściej robimy to po raz pierwszy i najzwyczajniej w świecie brak nam doświadczenia. Z pewnością  jednak wszyscy chcielibyśmy wypaść jak najlepiej. Jak uchronić się przed rażącymi gafami? Podpowiadamy!

  1. Brak szacunku dla obsługi

Braki w kulturze osobistej to coś, czego nie nadrobimy z dnia na dzień. Nie ma jednak nic gorszego niż Para Młoda, która troszczy się o gości weselnych a źle traktuje obsługę. O naszej klasie i dobrym wychowaniu świadczy to, w jaki sposób traktujemy innych ludzi, niezależnie od ich statusu, zawodu czy zamożności. Warto w trakcie przyjęcia weselnego zajrzeć do kuchni i zapytać obsługę lokalu czy wszystko jest w porządku i czy czegoś im nie brakuje. Równie ważne są serdeczny uśmiech i nawet krótka pogawędka w trakcie przyjęcia. Po zakończeniu wesela w dobrym tonie będzie podziękowanie za obsługę i kilka pozytywnych słów, jeśli byliśmy zadowoleni z pracy obsługi.

  1. Zapomnienie o obrączkach

Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się dosyć często. Każdy z gości rozumie zdenerwowanie Pary Młodej, jednak wyjątkowym nietaktem jest zmuszanie zebranych do czekania, bo zapomnieliśmy obrączek. Powierzmy je osobie odpowiedzialnej i sprawdźmy wcześniej czy faktycznie nikt o nich nie zapomniał a zaoszczędzimy sobie sporo stresu.

  1. Ignorowanie gości

Jako gospodarze przyjęcia weselnego powinniśmy zadbać o dobre samopoczucie wszystkich gości. Niedopuszczalne jest bawienie się jedynie w towarzystwie nowopoślubionego małżonka czy zawężanie zabawy do ściśle faworyzowanego grona. Para Młoda powinna znaleźć czas, aby dosiąść się do każdego stolika i poświęcić chwilę uwagi każdemu z zaproszonych. Chwila rozmowy, zainteresowanie się co słychać u gości, jak się bawią czy zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia będą oznaką naszego dobrego wychowania. Ignorowanie gości może być dla nich wyjątkowo przykre i nic nas nie tłumaczy w tej kwestii.

  1. Upojenie alkoholowe

Największa gafa, jaką możemy zaliczyć w trakcie przyjęcia weselnego to upojenie alkoholowe. Taka sytuacja jest niedopuszczalna! Słaniająca się Panna Młoda czy Pan Młody śpiący przy stole to karygodny widok. Oczywistym jest, że dużo osób będzie chciało napić się z Młodymi alkoholu i zachowanie złotego środka jest trudnym zadaniem. Warto kupić dekorowane kieliszki dla Państwa Młodych o małej pojemności – na rynku jest wiele opcji do wyboru. Kiedy jednak czujemy, ze alkohol zaczyna uderzać do głowy warto powiedzieć sobie „stop”. Klasę trzeba utrzymać do końca przyjęcia weselnego.

  1. Brak podziękowań dla gości weselnych

Tradycja podziękowań dla gości weselnych to piękny zwyczaj, który warto podtrzymywać. Jest to bardzo eleganckie i stawia nas w dobrym świetle. Obowiązkowo każdego gościa, który opuszcza imprezę powinni pożegnać Państwo Młodzi i osobiście podziękować za przybycie i wspólną zabawę. Drobne upominki to także miły gest dla zaproszonych: paczka z ciastem czy własnoręcznie wykonany drobiazg z podziękowaniem będzie świetnym rozwiązaniem. Niedopuszczalne jest, aby zapomnieć o tym elemencie!

Organizacji przyjęcia weselnego towarzyszy dużo stresu a w takich okolicznościach łatwo o błędy. Potęguje to fakt, że najczęściej debiutujemy w roli gospodarzy przyjęcia weselnego i brak nam doświadczenia. Z pewnością nie ustrzeżemy się wszystkich niedociągnięć, ale warto zawczasu zaplanować wszystkie elementy. Pozwoli to zminimalizować ryzyko błędów i zaoszczędzi nam sporo stresu.

Edyta Saracka

fot. Unsplash/Sweet Ice Cream Photograqphy

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: