Męskie dodatki ślubne – podkreśl swoją osobowość

Mogłoby się wydawać, że możliwości podkreślenia swojego indywidualizmu i stylu są dość ograniczone jeśli chodzi o mężczyzn wybierających się na uroczyste przyjęcia. Garnitur w ciemnym kolorze i biała koszula – taki schemat pokutuje w świadomości wielu panów. Jest jednak sporo opcji przemycenia niepowtarzalnej osobowości – poznajcie nasze propozycje!

  1. POSZETKA

Ozdobna chusteczka władana do górnej kieszonki marynarki na ślubie powinna mieć biały kolor, jednak już na przyjęciu ślubnym możemy ją zmienić na kolorową lub w delikatny wzorek. Zasadą jest, iż wzorzystą poszetkę zakładamy do gładkiego krawata. Ważne, aby oba te elementy nie były identyczne, jednak powinny nawiązywać do siebie kolorystycznie.

 

  1. MUCHA LUB KRAWAT

Pamiętajmy, że biała i czarna mucha są zarezerwowane wyłącznie dla smokingu i fraka. Wybierając garnitur powinniśmy zdecydować się na delikatny kolor lub subtelny wzór. Unikajmy pstrokatych printów i krzykliwych barw. Stonowane odcienie będą eleganckim wyjściem. Jeżeli nasze wesele jest tematyczne możemy pozwolić sobie na więcej. Dla przykładu mucha w kwiatowy wzór będzie idealnym dopełnieniem stylizacji boho. Ważne, aby komponowała się ze suknią panny młodej.

 

  1. ZEGAREK

Możemy wybrać ulubiony model, ale mając na uwadze kryterium elegancji. Duże sportowe modele raczej się nie sprawdzą, choć u ekstrawaganckich panów z doskonałym wyczuciem stylu taki wybór może się obronić. Wymaga to jednak modowej wprawy i konsekwencji. Zegarek nie może być elementem oderwanym od całości. Jego kolor powinien korespondować z kolorem paska.

 

 

  1. SZELKI I KAMIZELKA

Stylowym odejściem od nudnej klasyki może być kamizelka w drobny deseń lub szelki zamiast paska. Szelki są zalecane przy wyborze kamizelki – dzięki nim kamizelka nie marszczy się nieelegancko u dołu przez klamrę od paska. Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem jest szara kamizelka z delikatną kratą księcia Walii zestawiona z jednolitym granatowym garniturem. Niebanalnie i ze smakiem.

  1. SPINKI DO MANKIETÓW

Na rynku mamy obecnie spory wybór spinek – tutaj również należy kierować się kryterium elegancji. Dyskretne zdobienia dodadzą charakteru stylizacji, jednak ważny jest umiar. Zbyt strojne, zwracające uwagę spinki kojarzą się z bazarowym stylem, należy wystrzegać się takich modeli.

 

  1. WPINKA DO BUTONIERKI

W dyskretny sposób może pokazać nietuzinkową osobowość pana młodego. Kwiat w kolorze nawiązującym do stylizacji panny młodej będzie smacznym dopełnieniem spójności pary. Wskazana jest jednak skromność – elementy powinny być drobne, nie mogą dominować nad stylizacją. Łatwo jednak popełnić faux pas, gdyż każdy wzór ma swoją symbolikę. Głowa jelenia, będąca  popularnym modowym motywem będzie sugerowała „przyprawianie rogów” – motyw o bardzo negatywnych konotacjach w nawiązaniu do wierności i trwałości małżeństwa.

 

  1. SKARPETY

Subtelny kolor bądź bardziej wyrazisty print sprawdzą się doskonale na tematycznych przyjęciach lub tych, odbywających się w luźniejszej atmosferze jak wesele w plenerze., gdzie nie jest wymagany tak bardzo formalny styl. Ważna jest spójność i konsekwencja.

 

Decydując się na mocniejszy akcent w męskiej stylizacji ślubnej warto poświęcić trochę czasu na dokładne przemyślenie całości. Łatwo o nadmiar a przesada nigdy nie była utożsamiana z elegancją. Jeden charakterystyczny element wystarczy, musi jednak pasować do ogólnego charakteru przyjęcia weselnego a przede wszystkim wpisywać się w estetykę sukni ślubnej. Szeroki wybór stylowych dodatków oferuje marka Pawo, która doskonale rozumie potrzebę podkreślenia indywidualnego stylu w męskiej modzie.

Edyta Saracka

 

www.pawo.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: