Z miłości do diamentów

Od wieków uważane za symbol miłości i doskonałości. Według Marilyn Monroe są najlepszym przyjacielem kobiety. Niemalże każda z nas marzy, aby na jej dłoni zabłysnął ten właśnie kamień. Co mają w sobie diamenty, że żadna z nas nie może im się oprzeć.

Niezniszczalny

Z greki adamas, czyli niezniszczalny. Diament jest najtwardszym minerałem, występującym na ziemi. O jego niesamowitej wytrzymałości świadczy fakt, że można zarysować nim każdy inny materiał, ale sam zarysuje się tylko innym diamentem. Właśnie dzięki swojej trwałości, idealnie wpisuje się w symbolikę silnego związku.

Na szczęście

Nasi przodkowie wierzyli, że diamenty przynoszą szczęście. W starożytnych Indiach kryształy diamentów umieszczano w oczach posągów. Z kolei Rzymianie nosili je, aby uchronić się przed złem.

Symbolika diamentu mówi, że minerał ten, udzielając siły i odwagi, pozwala pokonać wrogów i nieprzyjaciół. Co więcej, diamenty pomagają nam w miłości, ale tylko tej szczerej i wolnej od egoizmu.

Symbol wiecznej miłości

Diament to prawdopodobnie pierwsze, co przywodzi nam na myśl pierścionek zaręczynowy. W 1477 roku Maksymilian I Habsburg, wręczając pierścień z diamentem jako wyraz miłości do Marii Burgundzkiej, zapoczątkował obyczaj wręczania ukochanej diamentowego pierścionka zaręczynowego. Pierścionek, który kobieta będzie nosić na serdecznym palcu jest nie tylko oznaką deklaracji, ale też wyjątkową pamiątką. Dlatego wybierając go, warto mieć na uwadze, że musi on być niezwykły i pasujący do wybranki. Postawmy więc na to, co najlepsze.

Romantyczna strona piękna

Wybór pierścionka to jedno z najtrudniejszych zadań, które spoczywa na mężczyźnie. Być może warto zaufać profesjonalnym firmom jubilerskim, które pomogą w doborze pierścionka idealnego? YES Biżuteria na polskim rynku króluje od 1981 roku. Od ponad 35 lat YES wydobywa emocje i budzi pożądanie, projektując biżuterię uzewnętrzającą blask każdej kobiety.

Naprzeciw wymaganiom

Kolekcja Amore od YES powstała z myślą o kobietach wrażliwych i delikatnych. Zamknięty w lekkiej formie diament ma wyrażać istotę miłości zakochanych. Jak mówią twórcy, powstały z inspiracji włoskim uczuciem, Amore symbolizuje romantyczną stronę piękna. Diament jest otoczony lustrami, które sprawiają, że Amore iskrzy niepowtarzalnym blaskiem. Która kobieta nie marzy o takim pierścionku zaręczynowym?

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: