Wybraliśmy dla Was najlepsze miejsca na organizację wesela! #11

fot.Unsplash/Chuttersnap

Miejsce, które było świadkiem burzliwej historii Polski. Symbol Poznanie i całej Wielkopolski. Jeżeli marzycie o zorganizowaniu przyjęcia weselnego w niepowtarzalnym miejscu z duszą koniecznie odwiedźcie Bazar Poznański!

Bazar powstał w 1838 roku z inicjatywy Karola Marcinkowskiego. Patrząc dzisiaj na piękną, neobarokową fasadę Bazaru Poznańskiego ciężko byłoby dostrzec blizny historii. Jednak na przestrzeni dziejów od początku swego istnienia było to miejsce, które bardzo ściśle łączyło swoje losy z burzliwą historią naszego kraju. Bazar szybko stał się centrum polskiego życia gospodarczego, politycznego i kulturalnego. Stanowił również najważniejszą ostoję polskości na terenie zaboru pruskiego. Odnowione w okresie międzywojennym pomieszczenia hotelowe były miejscem ważnych narad, obchodów, wystaw, a także bali karnawałowych. W czasie II wojny światowej obiekt został zniszczony w ponad 70%. Powrót do dawnej świetności był żmudny, jednak zakończył się sukcesem.

Dziś Bazar Poznański jest jednym z najważniejszych symboli Wielkopolski. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych Poznania, wspierając i promując sztukę. We współpracy z lokalnymi placówkami zainicjował cykl „Opera w Bazarze Poznańskim”, który regularnie odbywa się w odrestaurowanej Sali Białej. W Bazarze mieści się także galeria handlowa, nowoczesny biurowiec oraz restauracja „Bazar 1838”. Mistrz kuchni Robert Echaust inspiruje się polską tradycją kulinarną, jednak w eleganckiej i oryginalnej formie.

Pary, które zechcą zorganizować swoje przyjęcie weselne w Bazarze Poznańskim mogą liczyć na fachową i kompleksową obsługę już na etapie planowania wizji swojego wesela. Liczba gości wraz z zespołem pracowniczym (kamerzysta, fotograf, muzyka) może wynosić od 70 do 120 osób. Dzięki bogatemu doświadczeniu obsługa służy cennymi wskazówkami, które pozwolą dostosować każdy element Waszego przyjęcia do Waszych marzeń i budżetu. Niezwykle elegancka Sala Biała spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Par. W jej wnętrzu  koncertował Henryk Wieniawski, Ferenc Liszt, występował Jan Kiepura, po swojej wystawie oprowadzał Wojciech Kossak, utwory przedstawiał Sienkiewicz, Asnyk, Reymont i wielu innych. Wystrój sali jest niesamowity! Z całą pewnością jest to sprawdzone miejsce, godne polecenia!

Więcej szczegółów oraz przepięknych zdjęć wnętrz pod adresem: www.bazarpoznanski.pl – zapraszamy!

fot.Unsplash/Gades photography

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: