Włochy – idealne miejsce, aby powiedzieć „tak”!

Niewiele jest na świecie miejsc tak romantycznych jak Włochy, a każdy region oferuje magiczne miejsca na naprawdę wyjątkowe ceremonie. I to niezależnie od tego, czy pragniesz zorganizować wesele w stylu vintage, cenisz sobie klasyczne rozwiązania, preferujesz alpejski styl północnej czy świetnie się odnajdujesz w śródziemnomorskiej scenerii południa. Włochy są tak wszechstronne, że każda przyszła Para Młoda znajdzie dla siebie idealne miejsce, by powiedzieć „tak”.

 

Zakochani szukający przede wszystkim autentyczności znajdą ją we Włoszech. W pakiecie dostaną też prawdziwe emocje, wyśmienite jedzenie oraz wysokiej jakości wino i prestiżowe lokalizacje. W ostatnich latach Półwysep Apeniński stał się najpopularniejszym miejscem na zagraniczne śluby w Europie. Także dzięki temu, iż kraj ten upodobali sobie m.in. George Clooney, Brad Pitt czy Wojciech Szczęsny. Nic dziwnego, skoro ta piękna kraina oferuje romantyczne uniesienia na licznych plażach i wybrzeżach, fascynujące wędrówki w głąb lądu oraz możliwość zorganizowania ceremonii ślubnej w starożytnych kościołach albo zabytkowych ratuszach z przepięknymi freskami. Pary wstępujące w związek małżeński we Włoszech doceniają szczególnie malownicze krajobrazy, żywą historię, która objawia się na każdym kroku, kulturową stronę regionów, zabytkowe pałace i wille, urokliwe ogrody, pyszne jedzenie oraz znakomite trunki.

FOT. MAT. PRASOWE ITALIAN NATIONAL TOURIST BOARD

Wybierz styl uroczystości

Istnieje wiele możliwości zorganizowania niezapomnianego wesela we Włoszech w dowolnie wybranym przez siebie stylu: w luksusowym pałacu w najbardziej popularnych miastach, w rustykalnej scenerii przepięknych włoskich wiosek, w czarujących winnicach, zamkach i parkach. Dzięki łagodnemu klimatowi ceremonie często odbywają się na świeżym powietrzu, np. w kwitnących ogrodach, gdzie z łatwością zaaranżujecie także przyjęcie zaręczynowe, obiad dla najbliższych lub przyjęcie koktajlowe. Wspaniałą propozycją są także śluby na plaży.

Każdy region ma własny charakter i oferuje nowożeńcom specjalnie przeznaczone dla nich miejsca oraz ułatwia im organizację wymarzonej uroczystości. Miasta takie jak Wenecja, Florencja czy Rzym są znane szerszemu gronu turystów, co powoduje pewne niewygody. Z drugiej strony, niewiele znajdziemy równie romantycznych propozycji jak np. rejs gondolą po magicznych weneckich kanałach.

FOT. MAT. PRASOWE ITALIAN NATIONAL TOURIST BOARD

Urokliwe miasteczka

A może chcielibyście zejść z utartych szlaków turystycznych? W pięknych małych miasteczkach, tzw. borghi, możecie poczuć włoską autentyczność, ciepłą gościnność lokalnych mieszkańców oraz zasmakować w lokalnej kuchni. Borghi rozrzucone są po całym kraju. To małe skupiska kamiennych domków zbudowanych zwykle wokół zamku, chronionych przez starożytne mury obronne. Świętowanie w takich miejscach zanurzonych w historii dostarczy Parze Młodej i wszystkim zaproszonym gościom niezapomnianych wrażeń (więcej informacji na stronie: www.bitn.it/wedding).

W regionach alpejskich, takich jak Południowy Tyrol, Trentino, Wenecja Euganejska czy Dolina Aosty, swój wielki dzień możecie spędzić w przytulnej drewnianej chatce, a do ślubu pojechać starodawnym powozem. W Apulii, w południowych Włoszech, niezwykle urzekające scenerie na wasz ślub tworzą pobielone budynki zwane masseriami, otoczone gajami oliwnymi, nad którymi rozpościera się rozgwieżdżone niebo. Natomiast Toskania i Umbria w centralnej części kraju fascynują nie tylko wiejskim krajobrazem, ale także miastami pełnymi artystów i tradycyjnymi festiwalami.

FOT. MAT. PRASOWE ITALIAN NATIONAL TOURIST BOARD

Romantyczna Toskania

W Toskanii przyszła Para Młoda może wybierać spośród wielu oferowanych stylów weselnych. Projekt Betuscanforaday (www.betuscanforaday.com) proponuje siedem różnych pakietów. Wśród nich: „klasyczny” z ceremonią w ratuszu, „romantyczny” lub „zielony” na świeżym powietrzu, z magicznymi widokami, oraz „aktywny” zawierający np. wycieczkę rowerową. Indywidualiści mogą stworzyć własny pakiet, dostosowany specjalnie do ich potrzeb.

Tereny Umbrii mają wiele romantycznych tras, takich jak Vicolo Baciadonne („Uliczka całujących kobiet”) w Citta della Pieve (miejsce narodzin renesansowego malarza Pietro Perugino), a zakochani znajdą tam idealne miejsce na zaręczyny, wesele, podróż poślubną czy niezapomnianą rocznicę (szczegóły na stronie: www.lovemeinumbria.com).

Odkryj niezliczone możliwości Włoch. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy konsultantów ślubnych, którzy pomogą zorganizować wymarzone wesele i podróż poślubną na Półwysep Apeniński.

www.italia.it

www.lovemeinitaly.com

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: