Własnoręczne dekoracje ślubne w świątecznym klimacie

Jeśli planujecie ślub zimą warto dodać do wnętrz odrobinę świątecznej magii. Szczególnie jeśli Wasz jedyny dzień wypada w okresie świątecznym, dekoracje w tym klimacie będą strzałem w dziesiątkę. Postawcie na kreatywność – własnoręczne dekoracje ślubne nie muszą być trudne w wykonaniu. Na dowód tego przedstawiamy Wam kilka dekoracyjnych inspiracji w duchu DIY.

Kamila Wiśmierska

Aby wzbogacić weselny stół o świąteczny klimat wystarczy kreatywny pomysł na winietki. Te w postaci gwiazdek doskonale wpiszą się w zimowy nastrój – wystarczy czarny lub granatowy blok papieru, z którego wytniecie kształt gwiazdy i podpiszecie imiona gości białym markerem. Do tego drewniane spinacze, którymi przypniecie winietki do kieliszka. Prosto, ale efektownie!

FOT. PINTEREST

Ciekawym pomysłem i zarazem łatwym w wykonaniu będą także winietki w postaci białych, papierowych karteczek z własnoręcznie napisanymi imionami i narysowanymi delikatnymi rogami reniferów – wpięte do choinkowej szyszki sprawią, że efekt będzie magiczny i kojarzący się z ciepłem świąt.

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Świąteczny klimat można w prosty sposób połączyć ze stylem glamour. W tym pomogą nam złote kolory, które wpisują się w magiczną świąteczno-sylwestrową atmosferę. Aby udekorować stół w takim stylu wystarczy złoty spray, którym pomalujecie główki kwiatów lub szyszek. Do tego delikatne karteczki z pisanymi ręcznie imionami i numerami stołów.

FOT. PINTEREST

Urzekającym elementem świątecznego stołu weselnego będą winietki w postaci bombek. Taką dekorację goście mogą jednocześnie potraktować jako spersonalizowany prezent – po przyjęciu bombkę mogą powiesić na własnej choince! Będzie to więc idealny sposób, aby goście nie zapomnieli tego wyjątkowego dnia.

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Aby wykazać się kreatywnością warto postawić na coś charakterystycznego, a zarazem prostego. W jesienno-zimowym klimacie zdecydowanie sprawdzą się liście, które możemy wykorzystać jako oznaczenie gości przy stołach. Co zrobić, by wyglądały efektownie i elegancko na weselnym stole? Dodać odrobinę złotej farby na końcach listków lub całkowicie je zamalować – proste wykonanie, a zniewalające wrażenie!

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Jeśli jesteście zakochani w zimowej, świątecznej atmosferze, a Wasze wesele odbywa się właśnie zimą to winietki w postaci choinkowych gałązek sprawdzą się perfekcyjnie. Wystarczy kawałek gałązki, do której przypniecie na sznurku karteczkę z imieniem gościa. Niezwykle łatwe do zrobienia, minimalistyczne i podkreślające klimat świąt. Innym oryginalnym pomysłem są oznaczenia w postaci mini drewnianych nart – nieco zabawne, ale za to jakie kreatywne!

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: