Wesela – z remizy na plażę

Nowoczesność kontra tradycja – takie zderzenie za każdym razem Wam przedstawiam. Dzisiaj nie może być inaczej, jednak poruszamy w tym artykule temat nowoczesności, która  trochę wraca do tradycji, takiej już niemal zapomnianej. Ciekawi jesteście, o czym mowa? Zapraszam do miejsca, bez którego wesele odbyć się nie może, czyli na salę weselną!

Tradycyjna: Pewnie pomyślicie, że będzie mowa o dobrze znanej remizie. Może Was zaskoczę, ale chciałabym określić tradycyjną salę weselną, jako piękną, jasną salę balową. Wesel w salach OSP jest coraz mniej, a właśnie sala balowa wiedzie prym wśród lokali wybieranych na zabawę weselną. Kobiety, będąc dzieckiem, marzą o królewskim ślubie i lokal, który wybiorą musi wpisywać się w tę wizję. Sale najczęściej oświetlone są okazałymi błyszczącymi żyrandolami, pod stopami są jasne marmurowe płytki, a duże okna wpuszczają dużo światła. Obecnie najwięcej jest sal, w takim klimacie. Jest to idealne miejsce na ślub jak z bajki. Co jednak, jeżeli Wasza bajka nie wpisuje się w omawiane kanony? Spójrzcie na propozycje nieco odmienne.

Nowoczesna: Wesela na sali balowej są bardzo popularne, ale dla Par, lubiących inne klimaty, mam coś ekstra! Zacznę od miejsc, które na pewno skradły już serca wielu z Was. Sala w stylu rustykalnym. Charakteryzują ją wysokie sufity, drewniane elementy, cegła, dużo tkanin, bardzo często drewniane lub metalowe krzesła. Króluje tam biel, beż, odcienie szarości i mnóstwo zieleni. Lubicie naturalność? Będzie to idealny wybór.

Chcecie być jeszcze bliżej tego co naturalne? Mam rozwiązanie, które nawiązuje do korzeni i pozwala na pełną swobodę w tym dniu. Wesele w stodole. Ten trend zyskuje coraz więcej zwolenników i można zauważyć, że przystosowanych do wesel budynków gospodarczych jest z roku na rok coraz więcej. Drewno, siano, swojskie, papierowe dekoracje i pełen luz to elementy wyróżniające ten typ lokalu. Nie umiecie się zdecydować na lokal? Może to znak, że warto całkowicie z niego zrezygnować? Nie proponuje Wam odwołania przyjęcia weselnego, ale przeniesienie go w plener. Wesela w pięknych ogrodach, czy oranżeriach to jedna z możliwości, które wywołają zachwyt w oczach gości. W plenerze idealnie sprawdzi się nastrojowe oświetlenie, które gdy zacznie się ściemniać stworzy wspaniałą aurę. Jesteście odważni i lubicie zaskakiwać? Jeżeli odpowiedzieliście tak, to może warto przemyśleć wesele na plaży? Nadmorski klimat, świeżość, delikatność, lekka bryza i najbliżsi, którzy razem z Wami świętują ten dzień. Firmy, które organizują wesele na bałtyckich plażach, zadbają, o każdy szczegół. Pamiętajcie przy wyborze plenerowego wesela o zadaszeniu! Niestety pogoda może płatać figle, a nie każdy lubi takie niespodzianki.

Podsumowując, wybór miejsca zależy tylko i wyłącznie od Was i od tego jacy jesteście. Zastanówcie się jaki klimat preferujecie: czy wesele w stylu glamour to coś dla Was, czy raczej bliżej Wam do stylu boho? Jeżeli wybierzecie już, gdzie odbędzie się wesele, dopasujcie do tego miejsca dekoracje, które go nie zaburzą, ale podkreślą jego charakter!

Marzena Kysiak

fot. Unsplash: Sweet Ice Cream Photography, Shelly Pence

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: