Welon? Wianek? Biżuteria?

wianek zamaist welonu

Przez wiele stuleci welon był nieodłącznym elementem stylizacji Panny Młodej. Legenda głosiła, że miał on niezwykłe moce odpędzania demonów, zaś z biegiem lat stał się symbolem czystości. Obecnie coraz rzadziej kojarzony jest z jakąkolwiek tradycją, dlatego nierzadko musi ustąpić miejsca innym ozdobom, które pięknie komponują się ze ślubną fryzurą.

Welon czy wianek?

Nikt chyba nie wątpi w piękno, jakie kryją w sobie kwiaty. Wianki we włosach jako zamiennik welonu to bezapelacyjnie trend, który utrzymuje się od kilku lat. Idealnie komponuje się z rozpuszczonymi włosami, warkoczami i luźnymi upięciami. Wybór kwiatów na ozdobę ślubnej fryzury to postawienie na naturalność, dlatego zalecany jest przede wszystkim Pannom Młodym organizującym wesele w stylu boho czy rustykalne. Decydując się na wianek zamiast welonu, należy wziąć pod uwagę trwałość kwiatów – muszą przecież pięknie prezentować się przez wiele godzin – oraz to, aby pasowały do ślubnej wiązanki i pozostałych roślinnych motywów na Waszym ślubie i weselu.

kobieta i wianek, zamiat welonu

FOT. PINTEREST

Welon ustępuje miejsca biżuterii

            Elementy biżuteryjne to absolutny hit! Jednym z częstszych wyborów jest ozdobny grzebyk, którego kształt zależy od fryzury, a wielkość od ilości wybranych już wcześniej dodatków. Grzebyk zyskuje przewagę nad welonem, ponieważ pięknie się mieni w promieniach słonecznych. Co więcej – to prawdziwie szykowny dodatek, a przecież każda Panna Młoda chce wyglądać olśniewająco w tym wyjątkowym dniu.Na pograniczu grzebyka oraz wianka z kwiatów miejsce zajmuje ozdobna opaska. W zależności od zdobień może stać się perfekcyjnym dopełnieniem stylizacji dziewczęcej lub eleganckiej. Decydując się jednak na taką opaskę, zamiast welonu, należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z rozmiarem ślubnych kolczyków.

BIŻUTERIA ZAMIATW WELONU

FOT. PINTEREST

Jeśli nie welon to może woalka, kokarda albo przypinka?

            Woalka to zamiennik welonu, który świetnie sprawdzi się na weselach w stylu retro. Jest też pięknym dodatkiem dla stylizacji Panien Młodych, które wezmą elegancki ślub cywilny. Woalka może występować z toczkiem, kokardą czy elementami biżuteryjnymi. Przeznaczone są głównie dla kobiet, które są tajemnicze i skryte. Dla tych bardziej szalonych proponujemy kokardę. Będzie ona fantastycznym dopełnieniem ślubnej stylizacji, zwłaszcza jeśli wybór padnie na suknię 7/8. Przypinka z pióra idealnie wkomponuje się w klimat wesel w stylu Great Gatsby.

woalka zamiast welonu

FOT. PINTEREST

 

Drogie Panny Młode, w dzisiejszych czasach welon we włosach nie jest warunkiem koniecznym. Spokojnie można sięgać po różne inne, równie piękne ozdoby ślubnej fryzury.  Pamiętajcie, że macie przede wszystkim czuć się komfortowo.

 

Magdalena Augustyn
zdjęcie główne FOT. PINTEREST
Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: