Walczymy z rakiem – kampania Fundacji Alivia

Fundacja Alivia realizuje obecnie trzecią odsłonę Kampanii pn. Wojna z rakiem. Kampania ma na celu walkę ze stereotypami, zachęcenie do aktywnej postawy wobec choroby i przekonanie do solidarności osób zdrowych. Przełamanie stereotypu „chorego na raka” poprzez zwrócenie uwagi na bohaterstwo, odwagę, niezłomność pacjentów, zmagających się z chorobą nowotworową, którzy mimo obciążającego leczenia, nie poddają się – walczą o zdrowie i życie. W tej walce potrzebują pomocy. Chcemy pokazać „inną” stronę choroby i życia pacjentów onkologicznych – nie tę wzbudzającą litość i współczucie, lecz tę odważną, która wywołuje podziw  i szacunek. Wierzymy, że taka perspektywa zachęci osoby zdrowe do solidarności z chorymi a także wsparcia działań na rzecz walki z rakiem, które realizuje Fundacja Alivia. 

Kampania „Wojna z rakiem” zdobyła 2 srebra w konkursie Innovation AD #Award 2016. Otrzymała złoto w konkursie MIXX Awards 2016, w kategorii Public Service and Non-profit campaign. W 2017 roku kampania została uhonorowana złotą statuetką w kategorii Pro bono w konkursie Effie Awards.

 

Przekaż swój 1% podatku Fundacji Onkologicznej Alivia! Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Fundacja Alivia, od 2010 roku, koncentruje się na wsparciu osób chorych na nowotwory złośliwe. Założona została przez Bartosza Polińskiego – brata Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany rak. Od tej pory wspólnie wspierają chorych i ich bliskich.

Alivia motywuje do przyjęcia aktywnej postawy w procesie leczenia i walki o swoje zdrowie. Udostępnia bezpłatne serwisy Onkomapa.pl, Kolejkoskop.plProstowraka.pl, dzięki którym można znaleźć przyjazny ośrodek onkologiczny, najwyżej ocenianego lekarza, najkrótszą kolejkę do bezpłatnych badań diagnostycznych, a także określić optymalne dla siebie leczenie.

W 2017 roku  Alivia przekazała podopiecznym 3 045 497 zł, część z tych środków pochodziła z wpłat 1% podatku. Dzięki przekazanemu wsparciu Ewelina, mama 7-letniego Filipa przeszła specjalistyczne badania diagnostyczne, a Justyna, od 8 lat zmagająca się z rakiem piersi dostała szansę na dłuższe życie dzięki kosztownej terapii nierefundowanym lekiem. Robert spod Bielska-Białej, mógł sfinansować terapię w prywatnym ośrodku, a Marcin z Sosnowca od roku leczy nowotwór mózgu w Niemczech.

Alivia nie mogłyby działać bez darczyńców, osób o wielkim sercu, wrażliwych na cudzą krzywdę i potrzeby. Jeśli chcesz do nich dołączyć i pomóc pacjentom onkologicznym w zmaganiach z rakiem – przekaż swój 1% Alivii, wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000358654. Możesz to zrobić poprzez stronę https://www.alivia.org.pl/rozliczenie-pit-1-procent/ gdzie znajduje się program do rozliczeń PIT, który możesz ściągnąć na komputer lub wykorzystać online.

 

Pamiętaj: gdy organizuje się pomoc, każda złotówka jest ważna! W przypadku osób chorych na raka to pomoc na wagę życia!

on-profit campaign. W 2017 roku kampania została uhonorowana złotą statuetką w kategorii Pro bono w konkursie Effie Awards.

 

źródło: unsplash.com

Prośba o wsparcie kampanii:

Fundacja Alivia zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie działań prowadzonych w ramach przedmiotowej kampanii społecznej. Ogromnie zależy nam by móc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Przedmiotowa prośba wynika z faktu iż Fundacja Alivia nie prowadzi działalności gospodarczej i nie posiada środków na działania marketingowe takich jak podmioty prowadzące działalność komercyjną.

Państwa wsparcie byłoby naprawdę cenne i realnie wpłynęło na efektywność kampanii, zwiększenie liczby jej odbiorców i wzrost ich świadomości oraz pośrednio przyczyniło się do pracy nad rozwiązywaniem bieżących problemów społecznych

Skuteczność kampanii promocyjnej, w tym szczególnym okresie, gorącym dla każdej organizacji pożytku publicznego, jest bardzo istotna dla Fundacji Alivia, a w szczególności dla jej podopiecznych. W dużej mierze to od efektywności prowadzonych działań promocyjnych zależy wielkość zebranych środków na realizację celów statutowych organizacji – obejmujących szerokie wsparcie osób chorych nowotworowo (w szczególności w zakresie leczenia nierefundowanymi przez NFZ metodami/środkami).

Nasza praca to praca na rzecz całego społeczeństwa, pomagamy tam gdzie wsparcie służb publicznych okazuje się niewystarczające, dlatego tak ważne jest byśmy mogli tę pracę kontynuować.

www.alivia.org.pl

 

Share

O MAGAZYNIE