Walczymy z rakiem – kampania Fundacji Alivia

Fundacja Alivia realizuje obecnie trzecią odsłonę Kampanii pn. Wojna z rakiem. Kampania ma na celu walkę ze stereotypami, zachęcenie do aktywnej postawy wobec choroby i przekonanie do solidarności osób zdrowych. Przełamanie stereotypu „chorego na raka” poprzez zwrócenie uwagi na bohaterstwo, odwagę, niezłomność pacjentów, zmagających się z chorobą nowotworową, którzy mimo obciążającego leczenia, nie poddają się – walczą o zdrowie i życie. W tej walce potrzebują pomocy. Chcemy pokazać „inną” stronę choroby i życia pacjentów onkologicznych – nie tę wzbudzającą litość i współczucie, lecz tę odważną, która wywołuje podziw  i szacunek. Wierzymy, że taka perspektywa zachęci osoby zdrowe do solidarności z chorymi a także wsparcia działań na rzecz walki z rakiem, które realizuje Fundacja Alivia. 

Kampania „Wojna z rakiem” zdobyła 2 srebra w konkursie Innovation AD #Award 2016. Otrzymała złoto w konkursie MIXX Awards 2016, w kategorii Public Service and Non-profit campaign. W 2017 roku kampania została uhonorowana złotą statuetką w kategorii Pro bono w konkursie Effie Awards.

 

Przekaż swój 1% podatku Fundacji Onkologicznej Alivia! Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Fundacja Alivia, od 2010 roku, koncentruje się na wsparciu osób chorych na nowotwory złośliwe. Założona została przez Bartosza Polińskiego – brata Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany rak. Od tej pory wspólnie wspierają chorych i ich bliskich.

Alivia motywuje do przyjęcia aktywnej postawy w procesie leczenia i walki o swoje zdrowie. Udostępnia bezpłatne serwisy Onkomapa.pl, Kolejkoskop.plProstowraka.pl, dzięki którym można znaleźć przyjazny ośrodek onkologiczny, najwyżej ocenianego lekarza, najkrótszą kolejkę do bezpłatnych badań diagnostycznych, a także określić optymalne dla siebie leczenie.

W 2017 roku  Alivia przekazała podopiecznym 3 045 497 zł, część z tych środków pochodziła z wpłat 1% podatku. Dzięki przekazanemu wsparciu Ewelina, mama 7-letniego Filipa przeszła specjalistyczne badania diagnostyczne, a Justyna, od 8 lat zmagająca się z rakiem piersi dostała szansę na dłuższe życie dzięki kosztownej terapii nierefundowanym lekiem. Robert spod Bielska-Białej, mógł sfinansować terapię w prywatnym ośrodku, a Marcin z Sosnowca od roku leczy nowotwór mózgu w Niemczech.

Alivia nie mogłyby działać bez darczyńców, osób o wielkim sercu, wrażliwych na cudzą krzywdę i potrzeby. Jeśli chcesz do nich dołączyć i pomóc pacjentom onkologicznym w zmaganiach z rakiem – przekaż swój 1% Alivii, wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000358654. Możesz to zrobić poprzez stronę https://www.alivia.org.pl/rozliczenie-pit-1-procent/ gdzie znajduje się program do rozliczeń PIT, który możesz ściągnąć na komputer lub wykorzystać online.

 

Pamiętaj: gdy organizuje się pomoc, każda złotówka jest ważna! W przypadku osób chorych na raka to pomoc na wagę życia!

on-profit campaign. W 2017 roku kampania została uhonorowana złotą statuetką w kategorii Pro bono w konkursie Effie Awards.

 

źródło: unsplash.com

Prośba o wsparcie kampanii:

Fundacja Alivia zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie działań prowadzonych w ramach przedmiotowej kampanii społecznej. Ogromnie zależy nam by móc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Przedmiotowa prośba wynika z faktu iż Fundacja Alivia nie prowadzi działalności gospodarczej i nie posiada środków na działania marketingowe takich jak podmioty prowadzące działalność komercyjną.

Państwa wsparcie byłoby naprawdę cenne i realnie wpłynęło na efektywność kampanii, zwiększenie liczby jej odbiorców i wzrost ich świadomości oraz pośrednio przyczyniło się do pracy nad rozwiązywaniem bieżących problemów społecznych

Skuteczność kampanii promocyjnej, w tym szczególnym okresie, gorącym dla każdej organizacji pożytku publicznego, jest bardzo istotna dla Fundacji Alivia, a w szczególności dla jej podopiecznych. W dużej mierze to od efektywności prowadzonych działań promocyjnych zależy wielkość zebranych środków na realizację celów statutowych organizacji – obejmujących szerokie wsparcie osób chorych nowotworowo (w szczególności w zakresie leczenia nierefundowanymi przez NFZ metodami/środkami).

Nasza praca to praca na rzecz całego społeczeństwa, pomagamy tam gdzie wsparcie służb publicznych okazuje się niewystarczające, dlatego tak ważne jest byśmy mogli tę pracę kontynuować.

www.alivia.org.pl

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: