W imię MODY

Założona w 1937 roku przez Manny’ego Bernsteina Paloma Blanca była po raz pierwszy znana jako „Blue Bird Dress”. Firma swoją działalność rozpoczęła od działu nie tylko sukni ślubnych, ale i wieczorowych. W 2004 roku firma rozszerzyła swoją działalność o „Mikaella Bridal”. Jakie są wartości marki? O tym rozmawiam z Martym Bersteinem, dyrektorem oraz z Elsą Carlesimo, główną projektantką przepięknych sukien.

Rozmawiała Anna Stachowicz

 

Kto jest odpowiedzialny za projekty sukien ślubnych Mikaella Bridal? Marty Bernstein: Naszą główną projektantką jest Elsa Carlesimo i to właśnie ona jest odpowiedzialna za projekty ślubnych kreacji.

Jak zaczęło się tworzenie firmy?
Marty: Paloma Blanca rozpoczęła pracę jako Blue Bird Dress w 1937 roku i została założona przez Manny Bernstein. Firma swoją siedzibę miała w dzielnicy mody w centrum Toronto na Spadina Avenue i pierwotnie produkowano suknie ślubne, a także wieczorowe.

 

 

Od ilu lat „Mikaella” jest na rynku ślubnym?
Elsa Carlesimo: To już 16 lat! W 2004 roku Paloma Blanca stworzyła markę Mikaella Bridal.

Skąd pomysł na nazwę „Mikaella”?
Elsa: Marty Bernstein, prezes firmy, nazwał markę Mikaella na cześć swojej córki.

Jaka była Twoja inspiracja przy tworzeniu kolekcji Spring 2021?
Elsa: Nasz wizerunek to prostota i prawdziwa elegancja. Projektując kolekcję, przeprowadzam badania rynku aktualnych trendów ślubnych, których szukają nasze Panny Młode. Poszukuję nowe tkaniny i innowacyjnej techniki. Moją inspiracją przy tworzeniu kolekcji Spring 2021 było skupienie się na pewnych trendach, takich jak lekkie rękawy z koronki lub krepy, gorsety, błyszczący tiul i przede wszystkim minimalizm. Nasze suknie utrzymują prosty styl i wyrafinowane.

 

Które sukienki lubisz najbardziej?
Elsa: To trudne pytanie, ponieważ istnieje wiele do wyboru, ale jeśli mam wybrać jeden musiałbym powiedzieć model 4927 z naszej kolekcji Paloma Blanca, ma elegancki i wyrafinowany charakter, natomiast model 2329 Mikaella jest bardzo romantyczny, lekki i kobiecy.

Ile sukienek jest w kolekcji Spring 2021?
Marty: W kolekcji Mikaella znajduje się osiem sukni.

Czy stworzenie kolekcji zajęło dużo czasu?
Elsa: Jak wiecie, świat zmienił się w tym roku ze względu na pandemię … Zostaliśmy wszyscy postawieni w trudnej sytuacji. Napotkaliśmy wiele wyzwań na swojej drodze. Projektowanie kolekcji jest zawsze wyzwaniem w każdym sezonie, ale tworzenie Spring 2021 było o wiele trudniejsze.

Czy istnieje element wspólny dla wszystkich kreacji? Czy każdy z nich jest indywidualnym projektem?
Elsa: Przy układaniu kolekcji bardzo ważne jest, aby była wyważona i spójna. Istnieją dwie kolekcje i obie mają inny styl. Kolekcja Paloma Blanca jest wyrafinowana i elegancka, uosabia skrywane uczucia. Panna Młoda jest pewna siebie, ponadczasowa i klasyczna. Mikaella jest nieco zabawna i romantyczna, emanuje od niej radością. Panna Młoda jest zabawa, moda i nowoczesna.

 

Co odróżnia Spring 2021 od innych kolekcji?
Elsa: Wyzwania, przed którymi staliśmy w tym roku, mogły oznaczać mniejszą ilość sukni w kolekcji, ale zaowocowały bardziej wyrafinowanymi stylizacjami.

Czy można kupić sukienki „Mikaella” w Polsce?
Marty: Niestety obecnie nie mamy autoryzowanego sprzedawcy w Polsce.

Elso, w takim razie, w jakich krajach można zakupić projekty twojego autorstwa?
Elsa: Tak naprawdę jesteśmy na całym świecie. Suknie można zakupić w naszych salonach w Kanadzie, Ameryce, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Niemczech.

Ślub jest …
Elsa: Magiczny i tajemniczy, a jednocześnie bardzo romantyczny.

Czego życzysz Nowożeńcom ?
Marty: Dużo miłości i szczęścia.
Elsa: Aby czerpali z życia wszystko co najlepsze!

Dziękuję za rozmowę!

 

 

FOT. MAT. PRASOWE FIRMY MIKAELLA BY PALOMA BLANCA

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: