Trendy we florystyce czyli jaki wybrać bukiet ślubny w 2021 roku

Trendy wciąż się zmieniają, a ich ostateczny kształt wynika z wielu czynników. Ostatni rok przyniósł wiele zmian, które przełożyły się na trendy na rok 2021.  Jakie tendencje pojawiają się we florystyce? Jak może wyglądać bukiet Pani Młodej, tak aby nawiązywał do tego co będzie modne w 2021 roku? Zobaczcie kilka ciekawych propozycji.

Trendy we florystyce 2021

Branża florystyczna w naturalny sposób chce dostosować się do nastrojów, ale także być odpowiedzią na tęsknoty. Potrzeba dbania o środowisko to kolejny mocny akcent , który pojawia się w międzynarodowych trendach. Jednak nie można zapominać o wzmagającej się potrzebie wyrażenia siebie, zaistnienia i uwolnienia się od ograniczeń, tutaj odzywa się mocny trend kolorystyczny. Mamy do czynienia z intensywnymi barwami oraz unikatowymi kształtami, które wyglądają jak z pięknej bajki. Jednak jakie ma to przełożenie na bukiety ślubne? Poniżej mamy pokazane możliwości, które będą nie tylko atrakcyjne, ale będą korespondować z globalnymi trendami we florystyce.

Bukiety z suszonych kwiatów

Wykorzystanie w bukietach ślubnych suszonych kwiatów, pokazuje, że można dać im drugie życie. Połączenie takich roślin ze świeżymi kwiatami da niezwykły efekt jedności i doda barwy. Bukiet z suszek doskonale sprawdzi się w miesiącach jesiennych, ale nie jest to jedyna możliwość. Można także sięgać po suszoną trawę pampasową czy lunarię w bieli, które sprawdzą się w innych miesiącach.

 

Bukiety ślubne jak z bajki

Kompozycje kwiatowe dla Panny Młodej, które będą zauważalne, mogą nawiązywać do bajkowych scenerii. Wzorowanie się na Alicji w Krainie Czarów będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to idealna alternatywa dla delikatnych pasteli. Fantazyjne i kolorowe kwiaty, które są nie tylko barwne, ale także mają nietypowe kształty. Panna Młoda, która lubi eksperymentować, jest odważna i kreatywna powinna zastanowić się nad wyborem kwiatów, takich jak celozja, ostróżka, irys czy gerbera.

Zielone bukiety ślubne

Potrzeba bycia blisko natury, może być pięknie przejawiona w zielonych bukietach ślubnych. Jest to prostota i naturalność, która jest tak bardzo związana z tym czego nam obecnie brakuje. Zielone bukiety ślubne to trend, który wciąż się utrzymuje i nabiera na sile. W takich bukietach sprawdzą się sukulenty, anturium, dzwonek irlandzki czy hortensja. Również bukiety z kwiatów łąkowych nadal królują na weselach i wpisują się w tegoroczne trendy.

Trendy trendami, jednak wiele Par decyduje się na podążanie swoją drogą i własnymi oczekiwaniami. Oczywiście jest to także dobry kierunek, ale czasami warto poszukać inspiracji i otworzyć się na to, co proponuje świat.

fot. Pinterest

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: