Trendy i antytrendy prezentowe na wesele

Sezon ślubny w pełni! Czy koperta z pieniędzmi na prezent jest passe? Wybór upominków dla rodziców i gości może wpędzić parę młodą w jeszcze większy stres. Wedding Plannerka Natalia Pietrzak z Wyjątkowego Prezentu podpowiada  jakim prezentom warto się przyjrzeć bliżej, a jakich wystrzegać się na wymarzonym weselu w tym roku.

 

 

Ślub to urodziny nowej rodziny. To piękne, ekscytujące i niezapomniane wydarzenie. Para Młoda świętuje, przyjmuje gratulacje i najgorętsze życzenia od bliskich… Ale co podarować na wesele? Nic dziwnego, że ta okazja stawia zakochanych i gości przed nie lada wyzwaniem. Na tak wyjątkowym wydarzeniu jakim jest wesele muszą być tak samo wyjątkowe, trafione i gustowne prezenty. Wybór nierzadko potrafi spędzać sen z powiek. Oto trendy i podpowiedzi na jakie prezenty warto postawić w 2022 roku.

Prezent dla pary młodej

Pani Młoda i Pan Młody z pewnością są gwiazdami wieczoru, których się obsypuje prezentami. Nietrudno tu o wpadkę. Zestaw dla dziecka (gdy młodzi nie mogą lub nie chcą mieć dzieci), zastawa stołowa (gdy młodzi mogą już mieć komplet własnej), kolejny robot kuchenny… ryzyko popełnienia większej lub mniejszej gafy jest naprawdę realne. Rodzice i bliscy pamiętając swoje własne dni weselne starają się wręczyć upominki ślubne, które w ich czasach były popularne. Tak więc młoda rodzina ma za zadanie znaleźć zastosowanie dla trzech telewizorów, dwóch odkurzaczy i jeszcze nie wie, w którym pokoju położy resztę rzeczy… Trafność prezentu jest bardzo ważna i powinna dotyczyć przede wszystkim preferencji i sytuacji Młodej Pary. Gro osób decyduje się na kopertę z pieniędzmi – wtedy nowe małżeństwo może samo zdecydować, na co przeznaczyć środki.

 

 

„Dla poszukiwaczy oryginalności i unikalności dobrym pomysłem może okazać się ofiarowanie młodym prezentu w postaci przeżycia. Takimi prezentami mogą być, na przykład: skok ze spadochronem dla dwojga, lot balonem albo ekstrawagancka uczta w pomieszczeniu pełnym mroku, czyli kolacja w ciemności, magiczna kolacja albo, dla miłośników humoru – Shitty Dinner. A jeżeli nowa rodzina to pracusie i zabiegane osoby, może warto wybrać voucher na romantyczny pobyt w Spa lub ekskluzywny wyjazd dla dwojga. Taki prezent na pewno zostanie w pamięci młodych przez wiele lat, a także wyróżni się spośród stosu kopert z pieniędzmi. Ponadto pozwoli się zrelaksować po całym stresie związanym z ceremonią ślubną.” – podpowiada Natalia Pietrzak z Wyjątkowego Prezentu.

 

 

Nie zapomnijmy o rodzicach

Kolejnym prezentem wręczanym podczas wesela są podziękowania dla rodziców Państwa Młodych. Tutaj panuje pełna dowolność i różnorodność. Według wedding planerki, warto kierować się preferencjami rodziców i przede wszystkim ich potrzebami – taki prezent jest mocno indywidualny, a na rynku można znaleźć coraz więcej propozycji, dopasowanych do różnych gustów.

„Ciekawym pomysłem może okazać się zwiedzanie winnicy z degustacją, masaż dla dwojga, degustacja czekolady lub romantyczna kolacja dla dwojga. Rodzicom z pewnością taki prezent sprawi dużo przyjemności i nie będzie kurzyć się na półce. Tutaj również doskonale sprawdzają się wyjazdy, bowiem warto pamiętać, że planowanie ślubu to również duży stres dla rodziców, a odprężenie w przyjemnym miejscu jest zawsze okazją do odetchnięcia.”- mówi wedding plannerka, Natalia Pietrzak.  

 

Coś dobrego dla gości

Tradycja dawania prezentów gościom na weselu przyszła do nas stosunkowo niedawno, ale już zdążyła się zakorzenić.

„W rzeczywistości mini upominki dla gości są oznaką uwagi i szacunku, wyrazem wdzięczności za udział w ważnym wydarzeniu. Nie ma tu reguły, ile mają kosztować takie podarunki, więc nowożeńcy sami mogą decydować, co podarować swoim gościom.” – dodaje wedding plannerka.

 

 

Na wesele w stylu boho idealnie pasować będą małe słoiczki z nasionami kwiatów miłości lub miłosnymi przyprawami. To prezent w zgodzie z naturą, przydatny i oszczędny. Dodatkowo jest to pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy – choć w internecie można znaleźć gotowe zestawy to nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je własnoręcznie wkładając serce i energię, co doda jeszcze większych walorów upominkom.

Kolejnym pomysłem są figurki gości. Mogą być spersonalizowane i wyglądać podobnie do gości! To oryginalny i zabawny prezent, który będzie przypominał uroczystość i zagości na półkach znajomych, przyjaciół i rodziny nowożeńców. Podarowanie ręcznie robionego mydła to świetny pomysł na prezent dla gości na weselu, które często spotykany jest w ostatnich latach. Wśród zamówień na wesela popularne są opcje mydła w formie serca lub pary młodej. Smaczne niespodzianki to nie tylko cukierki i czekolada. Niezwykle udane są prezenty dla gości w postaci małych słoiczków z miodem lub dżemem ozdobionych indywidualną naklejką z datą i nazwiskami sprawców uroczystości.

 

Fot. mat. prasowe Firmy

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: