Top 10 książek kulinarnych idealnych na prezent dla pary młodej

Para młoda, która rozpoczyna wspólne życie z pewnością będzie potrzebowała wielu kulinarnych inspiracji, dlatego książki o tej tematyce będą zawsze trafionym prezentem. Wybraliśmy dla Was najciekawsze pozycje.

  1. Italia do zjedzenia, Bartek Kieżun (wydawnictwo Buchmann)

Wyjątkowe połączenie książki kulinarnej i przewodnika po Włoszech, które inspiruje zarówno jeśli chodzi o kuchnię, jak również w sferze podróżniczej. Pozycja pełna barw i smaków do chłonięcia wszystkimi zmysłami. Idealna dla młodego małżeństwa.

  1. Gotowanie we dwoje, opracowanie zbiorowe (wyd. Olesiejuk)

Atrakcyjne przepisy rozpisane z podziałem na role: dla niej i dla niego. Randka, rozpoczęta w kuchni może być początkiem niezwykłych uniesień, nie tylko tych kulinarnych.

  1. Chleb, Jeffrey Hamelman (wyd. Buchmann)

Nic lepiej nie symbolizuje jedności rodzinnej niż chleb. Ten przygotowany samodzielnie będzie najzdrowszy i najsmaczniejszy, dlatego warto poznać tajniki jego wypieku. Bagietki, włoskie pieczywo drożdżowe typu foccacia czy pełnoziarniste bochenki nie będą miały tajemnic przed świeżo upieczoną żoną.

  1. Moja kuchnia w Paryżu, David Lebovitz (wyd. Pascal)

Zbiór klasycznych przepisów kuchni francuskiej z nowoczesną nutą w wydaniu popularnego amerykańskiego blogera. Autor z humorem dzieli z czytelnikami także swoje przemyślenia, dotyczące kultury i życia w Paryżu. Niezwykle inspirujący poradnik!

  1. Kuchnia domowa, czyli synowa kontra teściowa, Dorota Dardzińska (wyd. Publicat)

Książka, która idealnie łączy tradycyjne spojrzenie na kuchnię oraz najnowsze trendy żywieniowe. Te podejścia wcale nie muszą stać do siebie w opozycji! Właśnie wzajemne czerpanie inspiracji pozwoli na stworzenie domu przepełnionego oryginalnymi smakami, które będą jednoczyły rodzinę przy stole.

  1. Wszystkie poranki świata, Laura Ascari, Elisa Paganelli (wyd. Buchmann)

Dobrze rozpoczęty dzień nastawi nas pozytywnie na wyzwania czekające w pracy. 40 przepięknie ilustrowanych propozycji śniadań pozwoli zabrać ukochaną osobę w kulinarną podróż dookoła świata i będzie idealną okazją do celebrowania wspólnych chwil.

  1. Gotowanie dla dwojga, David Poran (wyd. Helion)

Dzięki tej książce pary unikną żmudnego przeliczania gramatury składników, aby dostosować ją do potrzeb dwóch osób. 300 smakowitych pomysłów na domowe posiłki, które można przygotować wspólnie i świetnie się przy tym bawić.

  1. Coś francuskiego, Gaboriaud David (wyd. Pascal)

Jak to się robi po francusku? Z miłością, z pasją i ze smakiem. Książka, pokazująca wszystko, co najlepsze w kuchni francuskiej udowadnia, że jedzenie łączy ludzi.

  1. Słodko, Yotam Ottolenghi, Helen Goh (wyd. Filo)

Apetyczny zbiór niezwykłych przepisów z wykorzystaniem fig, płatków róż, szafranu, kwiatu pomarańczy, anyżu, pistacji, migdałów i kardamonu. Wszystko, aby rozpocząć wspólną przygodę słodko!

  1. Kuchnia pełna afrodyzjaków, praca zbiorowa (wyd. Olesiejuk)

Hasło „przez żołądek do serca” nie jest tylko sloganem. Książka zawiera przepisy na potrawy, które działają na zmysły i rozpalają pożądanie. Obok każdego przepisu znajdziemy także porady, jak podkręcić oprawę romantycznej kolacji.

Edyta Saracka

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: