TOM SÉBASTIEN – duet idealny

Ich kolekcje łączą w sobie zmysłowość, zwiewność, romantyczność i elegancję, a Panny Młode w tych projektach wyglądają niesamowicie świeżo, kobieco i ponadczasowo.  O kim mowa? Oto duet projektantów Tomasz Puźniak i Sebastian Plewiński, kryjących się pod nazwą Tom Sebastien, którzy swoimi projektami podbiją serca przyszłych mężatek. Ich konto na Instagramie z dnia na dzień rośnie w nowe obserwatorki, czym sobie na to zasłużyli? Jak powstała świetnie prosperująca polska marka? Jakie trendy królują w modzie ślubnej? O to  zapytałam Sebastiana Plewińskiego, który przedstawia nam nową kolekcję i opowiada o marce Tom Sebastien.

Rozmawiała: Sylwia Micyk

Zacznijmy od początku, jak powstał duet projektantów TOM SĖBASTIEN i skąd wzięła się nazwa marki?

Duet powstał z zamiłowania do sztuki i mody. Nazwa z kolei z połączenia imion projektantów. Na co dzień każdy z nas odpowiada za inny dział w firmie, ale razem tworzymy zespół, który zarządza zespołami kreatywnymi i pracownią Tom Sebastien.

Atelier TOM SĖBASTIEN to miejsce urządzone w niezwykłym stylu, jak klientki czują się w waszych progach? Czy z myślą o nich zaprojektowaliście to wnętrze?

Otwierając nasze Atelier, staraliśmy się stworzyć miejsce innowacyjne na polskim rynku, jednocześnie dostępne dla Panny Młodej, aby mogła zobaczyć nowy styl, nową jakość. Eleganckie wnętrze spójne z koncepcją marki oddające ducha i charakter projektantów, a także minimalistyczne i w eleganckim wydaniu. Traktujemy nasze Panny Młode wyjątkowo i chcemy, aby odwiedzając nas tak właśnie się czuły.

Wasze suknie są rewelacyjnie wykonane, widać w nich staranność włożoną w każdy detal! Elementy 3D zdobiące suknię ślubną to prawdziwy hit tego sezonu?

Dziękuję. Nasze 3D ma inny charakter niż ten, który jest w trendzie. Wyróżnia go przestrzenność tkanin, połączenia jakościowych materiałów, a nie wypukłości, które często niestety poszerzają Panny Młode. Stawiamy na innowacyjność, kobiecość. Nasze projekty są odważne i cechuje je indywidualizm.

Jaki styl jest Wam szczególnie bliski podczas pracy nad projektami, czy jest jakiś szczególny, który dominuję w kolekcjach?

Styl i charakter kolekcji w dużej mierze wyznaczają same Panny Młode, dlatego ten dominujący w kolekcji często się zmienia. Mamy połączenie kobiecości co wyrażają dekolty, podkreślone talie i rozcięcia na nodze, ale tym projektom jednocześnie nie brakuje romantyczności. Można zauważyć, jak starannie wybieramy wzory o unikatowych formach. Każda suknia to inna historia, stworzona z myślą o innej kobiecie. Wyznajemy zasadę, że diabeł tkwi w szczegółach.

Czy kobiety wychodzące za mąż wiosną powinny stawiać na inne projekty sukni niż te, które zaplanowały ślubną uroczystość latem?

Według mnie nie ma to znaczenia, gdyż na wiosnę nie odbywa się dużo plenerowych ślubów. Każda kobieta dobiera suknię względem tego, w czym się dobrze czuje i jaki planuje styl uroczystości. Jednak są Panny Młode, które wybierają stylizację, kierując się wiosennymi trendami. Panny Młode na śluby w kwietniu często stawiają na model ROSA, gdyż motyw listków jest świeży, lekki i romantyczny. Wiosną równie często decydują się na model LEVANTE z kolekcji 2019 z długim rękawem, obawiając się, że w tym czasie może być chłodniej. Tak naprawdę jest to decyzja Panny Młodej.

Najnowsza kolokacja LISBON 2019 jest niezwykle delikatna, dziewczęca, a zarazem kobieca, który model sukni będzie odpowiedni dla romantycznej Panny Młodej?

Inspiracją przy tworzeniu kolekcji była natura. Miejsce wybrane do sesji zdjęciowej to malownicza Lizbona, która oddaje w pełni jej charakter i ducha. Dedykowana jest odważnym i romantycznym kobietom. Każdy model z kolekcji ma w sobie elementy romantyczności. Gdybym to ja wybierał, pomyślałbym nad suknią MADLEN, którą już teraz mogę określić naszą królową sezonu 2019.

Zdradź proszę jak przebiega wizyta w Atelier TOM SĖBASTIEN i jak Panny Młode mogą się do niej przygotować?

Spotkania odbywają się z ekspertami ślubnymi, którzy są po studiach artystycznych i mają doświadczenie w branży. Wiemy, jak ważne jest, aby obsługa miała pomysł na Pannę Młodą i była życzliwa. Zapraszamy klientki na spotkanie do Atelier w celu przymiarek i poszukiwań stylu i fasonu sukni z kolekcji Tom Sebastien. Spotkania trwają zazwyczaj około godziny. Wizyty rezerwujemy wcześniej telefonicznie, gdyż na co dzień nie mamy po prostu wolnych miejsc. Nasze przymierzalnie to przyjemne bride room, czyli oddzielna, klimatyczna przymierzalnia, która nie przypomina miejsca rodem z tłocznych salonów. Pokój jest dedykowany dla Panny Młodej i jej najbliższych. Mamy także przymierzalnie na głównej sali, które są również dostępne dla klientek. Myślę, że dziewczyny doskonale wiedzą jak przygotować się do pierwszej wizyty. Po wyborze sukni Panna Młoda może liczyć na wsparcie naszych krawcowych i pracowników, podczas przymiarek i w czasie dopasowywania sukni.

Czy tworzycie modele sukni na indywidualne zamówienie poza projektami dostępnymi w kolekcji?

Tak, mamy klientki, które uwielbiają nasze kolekcje, jednak chcą indywidualnego projektu tej wymarzonej sukienni, która będzie dedykowana dla nich, aby tego dnia czuły się jak gwiazdy. Taka też rola projektanta, aby wykonywać rzeczy inne niż standardowe, niedostępne dla każdego. Spełniamy w ten sposób marzenia kobiet. Dobieramy elementy, które pasują do ich charakteru i stylu. Pamiętajmy, że każda kobieta lubi co innego.

Wiem, że Wasze klientki otrzymują od Was podarunki, czy możesz zdradzić jakie?

Od jakiegoś czasu klientki otrzymują od nas upominek w postaci łapacza snu z logo Tom Sebastien. Jesteśmy pewni, że był to dobry pomysł, bo nasze klientki zakochały się w pomyśle, co widać na Instagramie!

A teraz podstawowe pytanie, którego nie może zabraknąć – jakie trendy będą hitem w sezonie ślubnym 2019?

Królować będą lekkie, zwiewne i romantyczne suknie. Różnego rodzaju odcienie bieli od tej popularnej bieli śmietankowej, po kość słoniową i pudrowy róż. W trendzie są również metaliczne dodatki, rozświetlające suknię i Pannę Młodą. Bardzo mocno już kolejny sezon wkroczyły odkryte plecy, jak również rozcięcia na nogę.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru tej jedynej kreacji? Proszę o radę prosto od polskiego projektanta.

Ważne, aby pamiętać, że nie każda suknia będzie od razu dopasowana do klientki. Podczas wizyty w Atelier, używamy sukni przymiarkowych. Panny Młode powinny przede wszystkim myśleć o tym,  czy w gotowym projekcie, dopasowanym do ich rozmiaru będą czuły się dobrze. Wybierając się na poszukiwanie ślubnej kreacji, stawiajmy na salony i ludzi, których jesteśmy w stanie obdarzyć zaufaniem.

Na jakie materiały stawiać w tym roku? Elementy 3D, koronki, pióra?

Stawiamy na naturalne, jakościowe materiały. W tym sezonie królują te miękkie, opływające sylwetkę prosto  z pokazów mody. Nie ciężkie jak kiedyś, duże bezy, które przytłaczały Pannę Młodą.

Zapytam was jeszcze o to, jakie rady dalibyście Pannom Młodym, które dopiero stoją przed wyborem sukni?

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertą salonu lub projektanta, do którego się wybieramy. Następnie warto, jest przyjść do salonu samemu, aby profesjonalista mógł spojrzeć na was obiektywnym okiem i doradzić jaki model pasuje do was i charakteru uroczystości. Dopiero kolejnym razem można zabrać ze sobą doradców, czyli najbliższych. Najczęściej niestety doradcy patrzą na to, co w sukni im się osobiście podoba, a nie jak wygląda w tym modelu Panna Młoda. Moje Klientki powoli starają się unikać tłumów podczas wyboru suki. Moim zdaniem to dobra decyzja. Czas, w którym wybieramy suknię na najważniejszy dzień naszego życia, to moment tak intymny, że towarzyszyć powinny nam wyłącznie najbliższe osoby – mama, ukochana siostra lub przyjaciółka.

Organizujecie ciekawe eventy dla swoich klientek, mam tu na myśli pokaz makijaży i upięć włosów na rok 2019? Skąd pomysł na takie wydarzenie?

Zawsze staramy się zaspokoić potrzeby naszych klientek. Uważamy, że takie pomysły powinny być częściej w naszym Atelier. To czas, kiedy Panna Młoda przychodzi i może spotkać się bezpośrednio z nami, porozmawiać, doradzić, dać nam też swoje uwagi. Panie, które nie mogą uczestniczyć osobiście mają szanse towarzyszyć nam za pośrednictwem Instagrama. Niebawem planujemy kolejne eventy, na które już dziś zapraszamy!

Wasza marka świetnie funkcjonuję w mediach społecznościowych, otwieracie w ten sposób Wasz salon dla szerokiego grona Panien Młodych.

Otrzymujemy wiele pozytywnych wiadomości na temat naszej działalności w sieci. Mamy Panny Młode, które mają śluby w 2021, a już dziś marzą tylko o Tom Sebastien.

I na koniec chce Was zapytać jakie macie plany na najbliższą przyszłość i czego mogłabym Wam życzyć ?

Naszym planem jest dalej się rozwijać i uczyć na błędach, w końcu każdy jest człowiekiem. Marzymy o okładce w Waszym magazynie! Życz nam jak najwięcej zadowolonych klientek.

Dziękuję za rozmowę!

fot. TOM SEBASTIEN

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: