Stół na przyjęciu weselnym w świątecznym stylu

Świąteczny klimat może być świetną inspiracją dla Pary Młodej, aby wprowadzić go na własne wesele. Stół na przyjęciu weselnym to istotny element ceremonii – odpowiednio udekorowany oczaruje gości i wprawi w wyjątkową, domową atmosferę. Podpowiadamy, jak udekorować stół w świątecznym stylu.

Kamila Wiśmierska

Dekoracja stołów na przyjęciu weselnym w świątecznym klimacie powinna opierać się na kilku kolorystycznych elementach, które przywodzą na myśl zimowo-świąteczny czas. To odcienie zieleni, bieli, złota, srebra i czerwieni. Są to kolory, które można ze sobą łączyć, nie obawiając się o to, że stworzą dekoracyjny misz-masz.

FOT. PINTEREST

Aby stworzyć na stołach klimat domowej wieczerzy warto postawić na ciepłe światło, które uzyskamy dzięki lampkom lub świecom – te ostatnie idealnie oddadzą świąteczną magię. W połączeniu z delikatnymi, florystycznymi elementami stworzą minimalistyczny, ale przytulny, rodzinny klimat.

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Świątecznymi dekoracjami będą odpowiednio dobrane rośliny – w okresie zimowym ciężko o piękne, świeże kwiaty, jednak mamy na to kilka możliwości. Zimowe, florystyczne elementy to przede wszystkim choinkowe gałązki, którymi dekorować możemy na kilka sposobów – zamiast klasycznych bukietów kwiatowych możemy postawić małe choinki lub stroiki, możemy je także wykorzystać jako ozdoba winietek, świec lub krzeseł.

FOT. PINTEREST

Zimowo-świąteczne elementy to także szyszki, jarzębina i gwiazda betlejemska. Ta ostatnia będzie świetnym sposobem, aby ocieplić wystrój sali weselnej – jest elegancka, a odcień czerwieni idealnie wpasuje się w świąteczny klimat i doda wyjątkowej, uroczystej atmosfery. Szyszki możemy postawić także na talerzach, jako dekoracyjny element menu lub w postaci winietek dla gości. Jarzębina, która sama w sobie jest dekoracyjna, sprawdzi się jako dekoracja pod każdą postacią, od bukietu kwiatów po urozmaicenie winietek.

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Wprowadzenie świątecznego nastroju możemy uzyskać również dzięki drobnym, zabawnym elementom kojarzącym się z magią świąt. Tutaj polem do popisu są torty, które udekorowane zimowymi barwami oraz przystrojone dodatkami w świątecznym stylu podkręcą atmosferę wesela. Zabawnym elementem będą rogi renifera, które mogą zwieńczyć tort, winietki w postaci złotych dzwoneczków czy zawieszone u sufitu bombki.

FOT. PINTERST


FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: