Słoneczna Grecja – idealne miejsce na ślub

Ślub, wakacje i podróż poślubna w Grecji to właściwie same plusy. Tradycyjne przysmaki, taniec Zorby, plaże i starożytne zabytki a przede wszystkim piękno krajobrazu to scenariusz na wymarzony ślub i wesele ! Dzięki firmie Ślub w Grecji jest ono w zasięgu ręki.

Rozmowa z Panią Małgorzatą Przybylską, właścicielką firmy Ślub w Grecji,

Ślub w Grecji… to osiągalne marzenie dla przeciętnej Pary Młodej?

Myślę, że tak,  każde marzenie wymaga jednak pewnej pomocy w urzeczywistnieniu.

Dlaczego w ogóle zdecydowała się Pani na urządzanie ślubów w Grecji?

Bo jest to kraj, który doskonale znam, mieszkałam tu ponad 15 lat i swoje doświadczenie w turystyce zdobywałam współpracując ponad 12 lat z wieloma polskimi jak również greckimi touroperatorami. Po prostu umiem i lubię to robić.

 Czy takie śluby są popularne?

Coraz bardziej, ludzie chętnie łączą samą ceremonię ślubną z wypoczynkiem.

Fot. Archiwum M. Przybylska

Fot. Archiwum M. Przybylska

Dlaczego akurat Grecja jest tak chętnie wybieranym kierunkiem?

Są tu bajkowe, romantyczne krajobrazy, gwarantowana pogoda, dobra, zdrowa kuchnia i pogodni, serdeczni mieszkańcy. Myślę, że to przyciąga pary do tego atrakcyjnego kraju.

Czy osobiście zajmuje się Pani organizacją całej ceremonii?

Tak i to właśnie mnie wyróżnia pośród innych firm. Angażuję się we wszystko osobiście, znam  język grecki i tamtejsze zwyczaje. Poza tym ślub za granicą to nie tylko ceremonia, ale również wakacje, dlatego należy wszystko dokładnie przeanalizować wybierając miejsce. Warto skorzystać z rad osoby takiej jak ja, znającej bardzo dobrze bazę hotelową i  greckie realia, aby ślub był dla Pary Młodej przygodą.

Które miejsca w Grecji poleca Pani szczególnie na taką ceremonię?

Najbardziej popularna jest wyspa Santorini ze swoimi wspaniałymi widokami, ale na przykład dla osób lubiących historię i zwiedzanie można polecić Rodos. Wyspa Kos to natomiast oaza spokoju, piękne plaże oraz raj dla rowerzystów. Thassos będzie dobrym miejscem dla tych, którzy chcieliby zabrać ze sobą dużą rodzinę, dość łatwo można się na nią dostać drogą lądową przez Bułgarię i Rumunię. Jest to wyspa, która nie zmienia się od lat, gdzie czuje się klimat greckiej wsi. Niektórzy na miejsce ceremonii ślubnej wybierają też Ateny, które są kolebką naszej cywilizacji. Ta ogromna  metropolia pozostawia równie wielkie wrażenia. Mogę zaproponować właściwie dowolne miejsce w Grecji, według indywidualnego życzenia. Zawsze chętnie doradzę, mając na uwadze preferencje konkretnej pary.

 Czy taki ślub to duży wydatek?

Wszystko zależy od oczekiwań nowożeńców, miejsca i hotelu, jaki wybiorą. Na pewno greckie wesele to marzenie osiągalne. Warto o pomoc poprosić rodzinę i znajomych, którzy w ramach prezentu ślubnego mogą wesprzeć finansowo  organizację tej ceremonii. Proszę pamiętać, że ślub za granicą to również podróż poślubna i wakacje dla najbliższych czyli mamy trzy w jednym.

Rozmawiała: Aleksandra Stańczewska

Więcej w najnowszym wydaniu „Magazynu Wesele” nr 1 (33) 2014

slubwgrecji_logo

Ślub w Grecji Małgorzata Przybylska

 www.slub-za-granica.com

www.slubwgrecji.com

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: