Słodkie jak pocałunek…

Wielobarwne, malutkie krążki, które swoją historię rozpoczynają w malowniczym Paryżu, wypełnione niebanalnym smakiem aż po same brzegi. Paryskie makaroniki – czyli czysta rozkosz.

Poznaj historię, zrozum znaczenie!

Paryskie makaroniki, jedyne w swoim rodzaju, obecnie uważane są za prawdziwy frykas. Cukiernie rzemieślnicze prześcigają się w wymyślaniu nowych receptur oraz smaków, które zaszokują oraz zaciekawią. Warszawska Sucre, która od dawna specjalizuje się w produkcji tego rodzaju słodkości, proponuje gościom między innymi połączenia karmelu z czekoladą, jaśminu, szampana z truskawką czy preferowanego przez panów – Jack Daniels. Jednak czy zawsze tak było? Okazuje się, że wcale nie. Na początku swojej historii makaroniki były uważane za typowe pożywienie osób ubogich, zwłaszcza we Francji i Włoszech. Dopiero w okresie odrodzenia pojawiły się one na stołach monarchów i możnowładców, zwłaszcza na terenie Europy i w krajach arabskich. Od tamtej pory niezmiennie cieszą się popularnością i są uważane za idealne dopełnienie znamienitej uczty oraz doskonały sposób na wyrażenie szacunku przybyłym gościom.

FOT. MAT. PRASOWE SUCRE

 

Weselnicy oszaleli, a ty?

FOT. MAT. PRASOWE SUCRE

Właśnie z tego względu uważa się, że makaroniki idealnie sprawdzają się w roli drobnego upominku dla gości weselnych. Pięknie zapakowane słodkości uraczą podniebienia i rozbudzą zmysły, zwłaszcza, jeśli zdecydujecie się na nietypowe połączenia smakowe. Ten drobny gest może być świetnym aperitifem, jeśli wasz tort weselny również zbudowany będzie z pięknie ułożonych makaroników. Zastanawiacie się, czy coś takiego w ogóle jest możliwe? Ależ oczywiście, że tak! Jest to nowy trend, który podbija serca Nowożeńców, sprawdzając się idealnie jako alternatywa tradycyjnego ciasta. Takie rozwiązanie gwarantuje spójną całość kompozycji smakowych. Goście, powitani iście paryskim akcentem, będą bowiem czekali na więcej, aby nasycić swoje kubki smakowe prawdziwą cudownością zamkniętą w kolorowym, lekkim i chrupiącym cieście. Zapytacie, gdzie znaleźć idealne makaroniki? Na wszystkie wasze pytania z radością odpowie warszawska cukiernia Sucre, specjalizująca się w przygotowywaniu weselnych słodkości. 20 smaków makaroników, pięknie zapakowane upominki dla gości, niesamowita aranżacja słodkich stołów to tylko ułamek możliwości Sucre.

FOT. MAT. PRASOWE SUCRE

Pudełko miłości…

A jeśli nawiązujemy do możliwości, to warto poruszyć tematykę upominku dla rodziców. Wybór idealnego prezentu to bardzo duże wyzwanie, a każdy wydaje się za mało odpowiedni. Jeśli zależy wam na indywidualizmie, sytuacja wydaje się jednak znacznie łatwiejsza. Sucre proponuje bowiem wypełnione po brzegi piękne pudełka, w których znajdą się wybrane przez was kompozycje smakowe. Taki wybór z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzach i będzie idealnym dopełnieniem całej uroczystości…

www.sucre.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: