Samochód do ślubu

Wybór samochodu ślubnego to najczęściej zadanie dla Pana Młodego. Jest to ważny element, który ma za zadanie podkreślić wyjątkowość tego dnia i wyróżnić Parę Młodą. Na czym się skupić podczas decyzji oraz o czym nie zapominać? Mamy dla Was kilka kluczowych porad.

Koszt wynajmu

Organizacja wesela to wiele złożonych kosztów, które warto zaplanować zanim rozpocznie się przygotowania ślubne. Konieczne jest wyznaczenie określonego budżetu, który można przeznaczyć na wynajem samochodu ślubnego. Na rynku mamy bardzo dużo możliwości, które wpasują się w oczekiwania Pary Młodej i będą mieścić się w ustalonej kwocie. Szukając idealnego samochodu ślubnego warto zapytać także o koszty dodatkowe, które mogą nie być od razu widoczne. Najczęściej są opłaty za przejechane kilometry do miejsca wesela oraz przekroczenie czasu wynajmu.

Wygoda samochodu

Mogłoby się wydawać, że tak krótki przejazd nie musi być najwygodniejszy, ale ważne żeby był efektowny. Niestety nie jest to dobre podejście. Pan Młody wybierając samochód ślubny powinien zorientować się, jaki jest krój sukni ślubnej. Wybór małego sportowego samochodu może być nie trafiony, jeżeli Panna Młoda będzie mieć dużą suknię ślubną w stylu księżniczki.

Model samochodu

Tutaj Para Młoda może wybierać spośród rozlicznych modeli oferowanych przez firmy wynajmujące samochody na wesela i nie tylko. Bardzo istotne są preferencje Pary Młodej, ale także planowany charakter wesela i jego stylistyka. Pozwala to zachować spójność i podkreślić wyjątkowość tego dnia. Ponadto konieczne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy samochód będzie prowadzić szofer czy Pan Młody – będzie to warunkować czy samochód może być dwuosobową sportową bryką lub odnowionym Fiatem 126p.

Dekoracje

Samochód ślubny sam w sobie powinien być dopasowany do gustu Pary Młodej, ale nie można zapomnieć o dodatkowej dekoracji, która dodatkowo wyróżni samochód na tle pojazdów innych gości. Możliwości jest bardzo wiele. Najczęściej Pary Młode sięgają po dedykowane nakładki na tablice rejestracyjne, dochodzą do tego jeszcze ozdoby kwiatowe czy inne dodatki nawiązujące do klimatu wesela. Konieczne jest ustalenie czy samochód ubieramy samodzielnie, czy robi to zamówiony florysta czy oferuje taką usługę wypożyczalnia. Jeżeli chodzi o estetykę, koniecznie zorientujcie się jaki jest ubiór szofera, żeby nie przyjechał Pan w codziennym ubiorze, co może wpłynąć ogólny odbiór całości.

fot. mat. prasowe Pinterest

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: