Pod szczęśliwym wpływem planety miłości… – horoskop 2018

Kolejnym rokiem astronomicznym i astrologicznym, który rozpocznie się 21 marca 2018 i trwać będzie do 20 marca 2019 roku, włada planeta nosząca imię antycznej bogini miłości, pani piękna, rozkwitającej natury, patronki serdecznych uczuć.

To najlepszy – i to w perspektywie siedmiu lat – czas, aby urzeczywistnić pragnienia szczęścia we dwoje – spotkania przeznaczonej sobie osoby bądź zalegalizowania istniejącego już związku. Pod wpływem Wenus chcemy zakończyć czas samotności, kochać i być kochanym. A wybranka lub wybrankę spotkamy podczas imprez towarzyskich, wydarzeń kulturalnych, na festiwalach sztuki, wernisażach, koncertach, w podróżach szlakiem zabytków… Słowem – w gronie ludzi zainteresowanych różnymi dziedzinami kultury.

FOT. MAT. PRASOWE ARGENTA MISTICA

Według astrologicznej tradycji najszczęśliwszym czasem zarówno na pierwsze spotkania, jak i zaręczyny czy śluby jest okres, gdy Słońce znajduje się w znakach zodiaku, którymi włada planeta Wenus – Byku (21 kwietnia – 21 maja) bądź Wadze (23 września – 22 października). Szczęśliwe dni na ceremonie to 5, 15 bądź 25 dzień miesiąca. Uroczystości zaręczynowe czy wesela powinny odbywać się w salach przystrojonych kwietnymi dekoracjami w kolorze różu bądź nieba, połączonymi z zielonymi girlandami. Pierścionki zaręczynowe czy biżuteria zdobiąca Pannę Młodą winna być wysadzana minerałami czy kamieniami przynależnymi planecie Wenus – szafirami, turkusami, lazurytami albo prawdziwymi koralami, różowymi lub białymi. Wznoście toasty różowym winem, a w menu przyjęcia niech nie braknie potraw o łagodnym, słodkawym smaku z dodatkiem konfitury z róży, wanilii i rozmaitych owoców: brzoskwiń, jabłek, moreli, truskawek i gruszek. Dania mięsne oprzyjcie na drobiu: indyku, kaczce, nadziewanych kurczętach… Niech kulinaria będą lekkostrawne i koniecznie pięknie podane.

Dawni astrolodzy uważali, że pary, które ślubowały w roku Wenus, będą żyć w harmonii uczuć i dostatku, w dodatku ich potomstwo będzie urodziwe i możliwe, że uzdolnione artystycznie. A oto jak przedstawiają się w rozpoczynającym się wkrótce roku Wenus prognozy osobiste dla kolejnych znaków zodiaku.

 

Baran (21.03–20.04)

Życie uczuciowe pod znakiem zmian. Można zdecydować się na związek z osobą dotąd słabo znaną czy wręcz spotkaną po raz pierwszy, pomimo że wcześniej ktoś inny zaprzątał myśli. Niewykluczone burzliwe przeżycia, rozterki i nieoczekiwane decyzje osobiste… Lepiej poznać się bliżej, nawet wymienić pierścionki, ale ze ślubem poczekać do wiosny 2019 r. Najlepszy czas – sierpień i grudzień 2018 r.

 

Byk (21.04–21.05)

Jeśli dotąd zaliczano was do grona singli, teraz wszystko się zmieni i to już wkrótce. Nieoczekiwanie – być może na skutek przypadku jak z romantycznej komedii – zawrzecie znajomość z osobą, która z wzajemnością przypadnie wam do serca. A później sprawy potoczą się szybko… Osoby żyjące w wolnym związku zapragną go sformalizować. Najszczęśliwsze dla spraw osobistych będą kwiecień i lipiec 2018 r.

 

Bliźnięta (22.05–21.06)

Rok romantycznych, nieprzewidywalnych zauroczeń. Wasz na ogół realistyczny i z lekka kpiarski pogląd na świat i ludzi – zmieni się. Będziecie skłonni do zachwytów i oczarowań ludźmi, jacy wcześniej nie zwróciliby waszej uwagi na dłużej… Dajcie sobie jednak czas, by przekonać się, czy to prawdziwie trwały związek, a nie emocjonalna przygoda. Najlepiej wybrać się razem na górską wędrówkę, kajakową włóczęgę albo w morski rejs. Wówczas przekonacie się, czy naprawdę do siebie pasujecie. Sprzyjające miesiące to czerwiec i sierpień.

 

Rak (22.06–22.07)

Dobry rok, aby rozstać się z samotnością i podjąć decyzję o wspólnym życiu – zaręczyć się albo wyznaczyć datę ceremonii ślubnej. Dla niektórych Raków może to być ukoronowanie długo istniejącego związku, ale dotąd niesformalizowanego, dla innych – szybko wprowadzone w życie postanowienie. Jakkolwiek wyglądałyby sprawy – nie powinniście żałować tego kroku! Najlepiej uczynić go w lipcu 2018 r. lub marcu 2019 r.

 

Lew (23.07–22.08)

Rok wielu towarzyskich i emocjonalnych niespodzianek. Możecie zaangażować się w nowy związek, jednakże jeśli byłoby to związane z opuszczeniem osoby do

źródło: pixabay

niedawna bliskiej, niewykluczone, że szybko wrócicie do dawnego partnera (partnerki). Dlatego z rozwagą podchodźcie do nowych znajomości.

Jeżeli planujecie ślub – nieprzewidziane okoliczności odsuną jego datę w czasie, co zresztą wyjdzie wam na dobre, dlatego w przypadku zwłoki nie frustrujcie się nadmiernie.

Najlepszy okres to kwiecień i sierpień 2018 r.

 

Panna (23.08–22.09)

Życie emocjonalne umocni się, docenicie bliską osobę i nawet jeśli wcześniej nie byliście pewni stałości swych uczuć – teraz zyskacie przekonanie, że to właśnie z tą osobą chcecie spędzić życie. Odrzucicie wszelkie wahania i obiekcje, a także niekoniecznie bezinteresowne rady otoczenia. Czas pokaże, że racja była po waszej stronie. Właściwa data ceremonii to pogodny wrześniowy dzień 2018 r. lub karnawał 2019 r.

 

Waga (23.09–22.10)

Rok Wenus szczególnie sprzyja osobistym sprawom osób urodzonych w znaku Wagi. Nawet jeśli miniony czas był okresem niepewności czy rozczarowań w emocjonalnych związkach. Teraz inaczej ocenicie przeszłość, pozbędziecie się żalów i pretensji… Zrozumiecie, kto jest wam potrzebny i jaki rodzaj związku byłby najlepszy… Stąd decyzje – i to nieodwracalne – o ślubie czy zaręczynach. Najlepiej wyznaczyć datę na październik 2018 r. lub luty 2019 r.

 

Skorpion (23.10–22.11)

Jako że nieomal przez cały rok 2018 najlepsza z planet – Jowisz – gości w waszym znaku, spodziewajcie się, że i w życiu osobistym wszystko się ułoży. Gwiazdy sprzyjają zarówno miłosnym oczarowaniom, jak i wejściu w stabilny układ zapewniający odpowiedni status społeczny i poziom materialny. Nawet ci, którzy preferowali niezależność, zaczną myśleć, że więcej zadowolenia mogłoby dać im życie w parze…

A że Skorpiony w swoich decyzjach nie znają wahań i rzadko zmieniają zdanie, zacznijcie się rozglądać za malowniczym miejscem, gdzie moglibyście zaprosić rodzinę i gości w ten ważny dzień. Dobrze byłoby uczcić zaślubiny zabawą w pięknym pałacyku czy dworku wśród zieleni, w pobliżu płynącej wody. Najlepiej w kwietniu bądź lipcu 2018 r.

 

Strzelec (23.11–21.12)

Jeśli wcześniej jakieś sytuacje stały na przeszkodzie rozpoczęciu wspólnego życia – brak pracy, odpowiedniego mieszkania, zobowiązania rodzinne czy rozłąka spowodowana wyjazdem jednej ze stron – teraz wszystko się ułoży. Może to być związane z poprawą sytuacji materialnej jednego z partnerów, co spowoduje, że nie zwlekając, wyznaczycie datę ślubu i wesela. Najlepiej w sierpniu lub w okresie świąt Bożego Narodzenia 2018 r. Przed wami dobre i spokojne życie we dwoje.

 

Koziorożec (22.12–19.01)

Rok Wenus da wam szansę – niekiedy powtórną – aby ułożyć swoje sprawy osobiste. Jeśli za wami rozczarowanie, dłuższy okres samotności, przykre rozstanie – teraz przysłowiowa karta się odwróci, słońce wyjdzie zza chmur, a przyszłość rozjaśni się…

Można ponownie zetknąć się z kimś, kto kiedyś był ważny, albo spotkać osobę, którą szybko zaakceptuje się – i to na zawsze. Nie zwlekajcie z decyzją, tym razem się nie pomylicie!

Dobry czas dla rozkwitu i przypieczętowania uczuć to wrzesień i listopad 2018 r.

źródło: pixabay

 

Wodnik (20.01–19.02)

Jeśli jeszcze nie macie pewności, kto jest wam przeznaczony, przebywajcie jak najwięcej w kręgach ludzi, z którymi łączą was wspólne zainteresowania intelektualne, a także zamiłowanie do podróży. I to bez względu na to, czy jesteście miłośnikami trekkingu z dala od cywilizacji, czy wielbicielami pobytu w kilkugwiazdkowych hotelach… W takich okolicznościach możecie poznać tę właściwą osobę. Później sprawy potoczą się szybko i już w październiku 2018 r. lub lutym 2019 r. będzie okazja wymienić zaręczynowe pierścionki czy ślubne obrączki.

 

Ryby (20.02–20.03)

Wpływ roku Wenus i planety Jowisz uczyni wasze życie radośniejszym i pełnym obietnic na przyszłość. Jeżeli dopiero myślicie o trwałym przymierzu z drugą osobą – najdalej do wiosny 2018 r. powinniście spotkać właściwego partnera lub partnerkę. A jeżeli już jesteście z kimś związani, najbliższe miesiące utwierdzą was w przekonaniu, że wybór był trafny.

Można też przypuszczać, że bliscy i ludzie, z których zdaniem się liczycie, zaakceptują osobę, z jaką chcecie spędzić życie. Właściwa data zaręczyn czy pięknych zaślubin to lipiec 2018 r. bądź marzec 2019 r.

Bogna Wernichowska

Magazyn Wesele 4/48/2017

 

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: