Papeteria ślubna – inspiracje

Papeteria ślubna to temat, który często przewija się podczas organizacji wesela. Jednak czy każdy wie, co powinno się do niej zaliczać. O jakim elemencie nie zapomnieć oraz dlaczego papeteria ślubna jest tak ważna?

Papeteria ozdobna – zalety

Główną funkcją papeterii ślubnej jest wprowadzenie w nastrój i klimat ślubu oraz wesela. Dodatkowo jest to element, który przyciąga wzrok, ubogaca całą uroczystość oraz jest doskonałym nawigatorem i przekaźnikiem najważniejszych informacji. Papeteria co to? Myślę, że czas się dowiedzieć.


Zaproszenia ślubne

Pierwszym produktem na liście są niewątpliwie zaproszenia ślubne. To one jako pierwsze przekazują gościom informację o uroczystości zaślubin oraz zdradzają jej styl. Zaproszenia mogą mieć tradycyjną formę, ale także bardziej nowoczesną. Zaproszenia ślubne 3d cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pary Młode mogę znaleźć na rynku zaproszenia glamour, rustykalne, romantyczne czy ekstrawaganckie.


Tablice gości

Coraz więcej Par nie wyobraża sobie wesela bez tablicy gości. Jest to sposób na uniknięcie zamieszania i walki o miejsce. Można dobrać gości, tak aby dobrze bawili się w swoim towarzystwie do samego rana. Tablica jest drogowskazem i pozwala nakierować weselników na odpowiedni stół. Tutaj niezbędne są także oznaczenia stołów.

 

Winietki

Dodatkowym elementem związanym z usadowieniem gości są winietki. Winietki ślubne są doskonałą pamiątką, którą niejeden gość zabiera ze sobą do domu i chowa na pamiątkę.

 


Zawieszki na alkohol

Tutaj można lekko zaszaleć! Zabawne hasełka, które nawołują do wspólnego biesiadowania oraz przywołają uśmiech na twarzach gości weselnych.

 


Menu ślubne

Skoro była mowa o alkoholu nie można zapomnieć o posiłkach. Zdecydowanie się na przygotowanie menu wesela jest doskonałym posunięciem. Goście weselni będą wiedzieć kiedy powinni spodziewać się następnego posiłku. Nie będzie potrzeby poszukiwania spacerowiczów, a każdy będzie wiedział kiedy zabrać się za „zimną płytę”.


Podziękowania dla gości

Papeteria ślubna to także subtelne i miłe podziękowania dla gości. Karteczki ze słowami wdzięczności można przywiązać lub przypiąć do przygotowanych wcześniej podarunków i zostawić obok winietek.


Pamiętaj o spójności

Podstawową zasadą w doborze papeterii ślubnej jest spójność. Najlepiej wykonanie wszystkich elementów zlecić jednej firmie, tak aby zachować motyw przewodni. Na naszej stronie można znaleźć wiele inspiracji, które pomogą określić styl wesele oraz dobrać do niego najlepszą papeterię.

Pamiętajcie, papeteria ozdobna pięknie wygląda, ale także doskonale służy!

 

Fot. Pinterest

 

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: