Pachnąc energią

Z francuskiego – l’eau rosée to połączenie wody różanej z wodą rosy. Żywy i świeży zapach jest kwintesencją wiernej młodzieńczości i bogatej historii Miu Miu. Najnowsze perfumy młodszej marki Miucci Prady inspirowane są klasyką – Eau de Parfum i L’Eau Bleue.

L’Eau Rosée emanuje nowoczesną energią, której forma przywodzi na myśl romantyczną naturę świata. Miu Miu prezentuje kolejne ujęcie swoich pierwszych zapachów, uzupełniając je jednak o nowe nuty. Majowa konwalia i pączki czarnej porzeczki wzbogacone są o piżmo – razem tworzą one kompozycję łagodnych kwiatów.

Już sam flakon L’Eau Rosée przełamuje schemat kolorystyczny swoich poprzedników. Zachowana została w nim interpretacja twardego szkła i miękkiego matelassé – wizualizuje to sprzeczności tkwiące w każdym zapachu. Bezbarwny, przejrzysty flakon jest nowoczesną „sylwetką” legendarnego kształtu. Przezroczyste szkło oddaje głębie koloru perfum. Kolorystyka została przełamana granatowym kołnierzem. Elegancji dodaje korek, zwieńczony matowym, kremowym dyskiem.

Również film reklamowy perfum odwzorowuje ich charakter – fenomen eskapizmu, eksces i ekstazę dziewczyn, które dobrze się bawią. Występuje w nim muza Miu Miu – Stacy Martin oraz modelka Sijia Kang. Znudzona ćwiczeniami baletowymi, Stacy zauważa kota, który wije się na parapecie. Jego beztroskie ruchy, wyrażające chęć poznawania świata, inspirują Stacy do ucieczki z zajęć. Spotyka Sijię, z którą mknie ulicami Paryża niebieskim kabrioletem. W trakcie podróży Stacy wyciąga z torby ubrania, w środku znajduje jednak… pasażera na gapę. Wraz z małym kotem, dziewczyny wsiadają na pokład jachtu po Francuskiej Riwierze. Dzień szybko zamienia się w zmierzch. Docierają do przecudnej willi, w której odbywa się impreza, a grupa przyjaciół czeka na honorowych gości.

W nowym zapachu Miu Miu odrzuca arbitralnie narzucane kobietom zasady. Twarzą perfum jest każda dziewczyna, która tylko na pozór wygląda na zagubioną. Tak naprawdę jest przecież pewną siebie, świadomą swoich wartości kobietą. Jak w języku znanego filmu, w którym bohaterka opuszcza lekcje dla przejażdżki lub przejażdżkę dla randki – dziewczyna Miu Miu lekceważy narzucone schematy, woli niepewny skutek spontanicznie podjętych decyzji, niż racjonalne planowanie każdej minuty.  Rozumie i identyfikuje się z powiedzeniem: „Dziewczyny chcą się dobrze bawić!”.

Nuty zapachowe:

Nuty głowy: liść czarnej porzeczki, bergamotka, cytryna, lima

Nuty serca: konwalia, brzoskwinia, gruszka, piwonia, róża

Nuty bazy: drzewo sandałowe, wanilia, białe piżmo

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: