Oczy czy usta? Co zaakcentować w makijażu?

Makijaż ślubny rządzi się swoimi prawami, które opierają się chwilowym trendom: musi dobrze wyglądać zarówno za dnia, jak i wieczorem, powinien idealnie prezentować się na zdjęciach i – przede wszystkim – wytrzymać kilkanaście godzin.

Poza tymi żelaznymi zasadami w makijażu ślubnym bardzo ważne są też pragnienia i wyobrażenia Panny Młodej co do jej wyglądu w tym wyjątkowym dniu. Dużo zależy od stylu sukienki, bukietu i całego klimatu ślubu, ale też od osobowości i urody przyszłej żony.

Przygotowaliśmy trzy propozycje makijaży ślubnych wykonanych na tej samej modelce, aby pokazać, jak makijaż, fryzura i dodatki mogą zmienić wygląd. To także pośredni dowód na to, dlatego tak ważny jest próbny makijaż – dzięki niemu jest czas, aby sprawdzić, w czym Panna Młoda będzie wyglądać najlepiej i czuć się komfortowo.

Makijaż z akcentem na usta

Ten wariant jest dobry dla osób, które będą pamiętać o ewentualnych poprawkach lub mają nawyk sprawdzania swojego wyglądu. Mimo użycia trwałych pomadek warto co jakiś czas skontrolować, jak wyglądają usta i czy warto poprawić ich makijaż.

To rozwiązanie bardzo wygodne, gdy zamiast hucznego wesela jest tylko obiad z rodziną lub niewielkie przyjęcie ślubne. Sprawdzi się też na ślubie cywilnym, kiedy w stylizacji postawimy na prostą sukienkę.

Mocne usta potrzebują idealnie przygotowanej cery, nawilżonej i rozświetlonej. Na wargach warto wcześniej wykonać peeling i dobrze je nawilżyć. Przy intensywnych kolorach obowiązkowe jest użycie konturówki. Polecamy również rozświetlić górną, środkową cześć ust, tzw. łuk Kupidyna, aby usta wydawały się pełniejsze. W takim towarzystwie subtelniejsze powinny być róż i makijaż oczu, np. z delikatnie wymodelowaną powieką w naturalnych matowych brązach.
Na przyjęciu ślubnym sprawdzą się rozpuszczone włosy z ozdobą lub kwiatami. Jeśli jednak planujesz ślub latem i z tańcami, trwalszą opcją będą upięte włosy.

Makijaż z akcentem na oczy

Postawienie na wyrazistą oprawę oczu to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie w makijażu ślubnym. Są ku temu powody praktyczne, poza tym nie od dziś uważa się, że oczy są zwierciadłem duszy.

Ta propozycja, wspaniale prezentująca się na zdjęciach, to dobre rozwiązanie dla osób, które malują się na co dzień lub lubią wyraziste spojrzenie. Pasuje do eleganckich i rozbudowanych sukienek ślubnych.

Kiedy oczy królują, lepiej, aby usta pozostały bardziej zgaszone. Mogą być w odcieniach nude lub w kolorze ust (w tym wypadku odcień zależy od naturalnej czerwieni warg). Przy wyrazistych oczach warto mocniej zaakcentować brwi oraz wybrać dobrze kryjący podkład. Absolutnie niezbędne jest postawienie na dobrą bazę pod cienie do powiek. Taki makijaż przetrwa długie wesele i nie będzie wymagał dużo poprawek. Elegancką całość stworzą upięte do góry włosy, które pięknie wymodelują owal twarzy, oraz klasyczny, prosty welon.

Makijaż zrównoważony

Ostatnia propozycja to makijaż w stylu glamour, gdzie oczy są rozświetlone w kąciku wewnętrznym i na powiece ruchomej,z ciemniejszym kącikiem zewnętrznym, natomiast usta są akcentowane soczystym kolorem, który pasuje do rozświetlenia oka, ale jednocześnie nie wybija się za bardzo na pierwszy plan.

Efekt jest bardzo świeży, idealnie komponuje się z klasyczną suknią ślubną czy modnymi obecnie sukienkami z długim rękawem i mocnymi wycięciami na dekolcie lub plecach. To propozycja bardzo kobieca, idealna na ślub plenerowy, w stylu boho lub rustykalnym. Makijaż nie wymaga wielu poprawek w ciągu wesela, ponieważ nawet jeśli usta zaczną się ścierać, nie będzie to aż tak widoczne, jak przy mocnych kolorach. Oczywiście zawsze warto je odświeżyć po uroczystym obiedzie. We włosach głównym akcentem są kwiaty i romantyczne upięcie, welon jest tylko lekkim akcentem.

 

 

 

Magazyn Wesele 2/46/2017

Roma Szafarek

Makijaż i fryzury – Roma Szafarek

Florystyka – PEPE Studio Photo Props

Fotografie – Agata Majasow/Dobre Światło

Modelka – Katarzyna Idec/SPOT Management

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: