Obrączki ślubne – jakie złoto wybrać?

Dzisiejsze obrączki ślubne coraz bardziej różnią się od tych powszechnie wszystkim znanych – przyszłe małżeństwa odchodzą od klasycznych, złotych krążków na rzecz nowoczesności i świeżości. Coraz bardziej popularne stają się również inne barwy złota – białe, różowe i czarne, a także mniej znane metale szlachetne takie jak tytan, czy platyna. Podczas wyboru obrączek ślubnych należy zwrócić uwagę zarówno na kolor złota, jak i jego klasę – wpłynie to na trwałość biżuterii, co jest ważną cechą dla obrączek, ponieważ towarzyszą one każdemu małżeństwu przez resztę życia – muszą więc być wytrzymałe! Dlatego też przy wyborze obrączek nie należy się spieszyć – jest to decyzja na długie lata.

Próby i kolory złota

W jubilerstwie wyróżnia się trzy próby złota i cztery jego kolory. Przyszłe małżeństwa w ramach uświęcania tradycji najczęściej wybierają obrączki ślubne ze złota klasycznego – żółtego. Salony jubilerskie proponują dziś również obrączki ze złota białego – które wyglądają naprawdę fantastycznie! – a także różowego i nawet czarnego. Te dwa ostatnie kolory to idealny wybór dla małżeństw, które preferują biżuterię niekonwencjonalną i pragną w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu. Klasy złota w biżuterii to 333, 525 i 750. Ich próba zależy od ilości czystego złota znajdującego się w stopie – czyli kruszec o klasie 333 na tysiąc gram zawiera 333 gramy czystego metalu szlachetnego. Im wyższa klasa, tym biżuteria jest bardziej efektowna, łatwiejsza w utrzymaniu i niewymagająca nieustannego czyszczenia.

Obrączki ślubne jako symbol małżeństwa

Wybierając obrączki ślubne kierujcie się swoim gustem i praktycznością. Te ważne pierścienie wcale nie muszą być jednakowe – wystarczy, że połączycie je tym samym kamieniem szlachetnym, czy znaczącym grawerem. Bardzo popularnym i eleganckim wyjściem jest dopasowanie obrączki do pierścionka zaręczynowego – takim sposobem żona bezproblemowo może nosić te dwa miłosne symbole na jednym palcu! Postawcie na oryginalność i funkcjonalność – w końcu każda relacja małżeńska jest inna i wyjątkowa – okażcie to mając na dłoniach obrączki ślubne, których noszenie przynosi dumę! Po piękne pierścienie udajcie się do jubilera internetowego SAVICKI.

fot. mat. prasowe SAVICKI

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: