Nowy butik na mapie Warszawy – Vanda Nowak

VANDA NOWAK to nowa marka na mapie modowej Warszawy. To również miejsce, które musicie odwiedzić jeśli szukacie inspiracji ślubnym obuwiem, a stylistyka vintage nie jest Wam obca!

Dominika Nowak – studiowała modę w paryskim Studio Bercot, pracowała dla największych marek w Polsce i na świecie. Teraz otworzyła swoją autorską markę VANDA NOVAK.

Otworzyłaś niedawno butik na Mokotowskiej w Warszawie. Jego wnętrza zachwycają. Czym się inspirowałaś?

Wnętrze butiku miało odzwierciedlać ducha marki, przenosić w świat Vandy: kobiecy, delikatny, oniryczny ale – wyrazisty. Butik projektowała Kinga Mostowik i uważam, że świetnie odzwierciadliła w jego wnętrzu to co w Vandzie Novak jest najistotniejsze.
Kiedy się tam wchodzi, człowiek przenosi się do eleganckiego wnętrza trochę z lat dwudziestych, międzywojnia, trochę art-deco, ze szczyptą lat 60’tych, ale z drugiej strony współczesnego wnętrza nowoczesnej eleganckiej kobiety. 

Co inspirowało Cię przy projektowaniu linii Bridal?

Ciężko jest znależć ładne, modne, ślubne buty, dlatego było to dla mnie nie lada wyzwaniem. Inspiracją do serii z kamieniami Swarovskiego były na pewno lata dwudzieste i artdecowska biżuteria, Wielki Gatsby i Daisy. Z kolei linia leaves jest bardziej boho, tam inspiracją były polskie koronki i motywy etniczne.

Twoje projekty są niesamowicie dopracowane. Polskie hafty, wzory serwer, koraliki połączone z kamieniami Svarovskiego. Jakie techniki stosujesz w produkcji swoich butów?

Łączę techniki wycinania laserem w skórze, haftu, aplikacji kryształów na skórze czy przeźroczystym tiulu. Dużo z nich jest dość innowacyjnych jeśli chodzi o buty, dlatego wymagają niesamowitego dopracowania.

Jakie rady dałabyś pannom młodym, które szukają obuwia na ślub?

But jest bardzo ważnym dodatkiem do ślubnego wizerunku chociaż go czasem bezpośrednio nie widać. Dlatego poradziłabym, aby go nie lekceważyć. Jest akcesoriem, w którym wkraczamy na nową drogę życia. Pamiątką na lata, którą jeśli dobrze wybierzemy możemy wykorzystać na wiele innych okazji. Dla mnie but ślubny jest tak ważny jak pantofelek dla kopciuszka, bo w końcu w dzień ślubu Panny Młode wyskakują z jeansów, garniturów, t-shirtów i stają się królowymi balu. Dlatego uważam, że absolutnie powinny przywiązywać wagę do obuwia. Powinno być też wygodne i dobrej jakości. Uważam, że but dla sukni ślubnej jest tak ważny jak odpowiednia rama dla obrazu, stanowi kropkę nad “ i ”.

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: