Niepowtarzalny model

Obrączki są namacalnym dowodem Waszej miłości – niepowtarzalnej i wyjątkowej. Świadczą one także o wierności i partnerstwie. Dlatego powinny być idealne i współgrające z Waszym charakterem. Coraz modniejsze stają się obrączki spersonalizowane. Na co zwrócić uwagę, wybierając jedyne w swoim rodzaju “złote krążki”?

Kruszec

Wybierając obrączki, zwróćmy uwagę z jakiego kruszcu zostaną wykonane. Miejmy na uwadze, że jest to biżuteria, z którą się nie rozstajemy, dlatego powinna być wytrzymała. Najczęstszym wyborem młodych par jest złoto, które jest metalem trwałym i wielokolorowym. Możemy spotkać się ze złotem żółtym, czerwonym, różowym i białym. Innym popularnym tworzywem jest srebro. Nieco mniej trwałe charakteryzuje się wyrazistą, białą barwą. Mówi się jednak, że srebro nie zapewni odpowiedniej trwałości związkowi, dlatego bardziej popularne jest stosowanie go w obrączkach symbolizujących przyjaźń. Innym metalem jest platyna, o kolorze podobnym do srebra. Jest jednym z najcenniejszych metali szlachetnych, co odzwierciedla jej cena. Platynowe obrączki są bardzo trwałe, ale niestety bardzo drogie.

Profil

Kolejnym ważnym elementem w wyborze obrączek jest dobranie ich profilu. Obrączka może mieć profil zaokrąglony, płaski, płaski fazowany i wklęsły. Dokonując wyboru, zwróćmy uwagę na ich komfort wyprofilowania wewnętrznych krawędzi, które zapobiega okaleczeniu dłoni. Co więcej, przynosi ulgę w codziennym ściąganiu i zakładaniu obrączek. W jubilerstwie wyróżnia się również formę wewnętrznej soczewki, która sprawia, że masa obrączki będzie dużo niższa od masy obrączek bez soczewki. Takie obrączki powinny być nieco tańsze.

Wykończenie

Wykończenie obrączek jest sprawą bardzo indywidualną. Spośród faktur dostępnych na rynku jubilerskim z pewnością wybierzecie taką, która odpowiada wam najbardziej! Faktura maszynowa, młotkowa, grzebieniowa czy papierowa to tylko niewielka część proponowanych wykończeń.

Oprawa

Równie indywidualną kwestią jest oprawa obrączek. Ta zależy od gustów estetycznych młodej pary. Obrączki mogą być zdobione brylantami lub cyrkoniami w przeróżnych układach. Wszystko zależy od waszej kreatywności!

Grawer

Unikatowego charakteru waszym obrączkom z pewnością doda grawerunek! Jest to idealne dopełnienie spersonalizowanych obrączek.

Jakość

Wszystkie elementy obrączek idealnych złożą się w całość tylko dzięki odpowiedniej jakości. Jubiler Schubert wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych par i oprócz kolekcji katalogowych, daje możliwość zaprojektowania wymarzonych obrączek. Marka istniejąca od XIX wieku doskonale łączy tradycje z nowoczesnością, tworząc niekonwencjonalne, małe dzieła sztuki, będące spełnieniem marzeń niejednej pary młodej.

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: