Najlepsze książki na lato – co warto zabrać ze sobą w podróż poślubną

Podróż poślubna to idealna okazja do tego, aby odpocząć po stresie związanym z organizacją przyjęcia weselnego. Oprócz czasu spędzonego wspólnie warto poświęcić chwilę także dla siebie. Relaks, ulubione kosmetyki, wciągająca książka pozwolą na ukojenie nerwów po gorączce przedślubnych przygotowań. Wybraliśmy dla Was lekkie książki, które pozwolą oderwać się od codzienności – będą idealne na lato.

  1. Stany małżeńskie i pośrednie, Dorota Kassjanowicz (wyd. Wielka Litera)

Pogodna, ciepła opowieść o życiu czterech przyjaciółek, które próbują stawić czoła problemom codzienności. Niespełnione ambicje, problemy z mężem, nadopiekuńcza matka, potęga marzeń i miłość, która wszystko naprawia – to motywy, które znajdziemy w książce Doroty. Napisana lekko i mądrze – będzie idealnym kompanem na letnie wieczory.

  1. Nowożeńcy. Instrukcja obsługi, Caroline Tiger (wyd. Vesper)

W  dowcipny sposób przybliża problemy, na jakie możecie się natknąć będąc początkującym małżeństwem i proponuje świetne rozwiązania. Warto wykorzystać letnią atmosferę luzu, aby poznać „wroga” i przemyśleć strategię, która ułatwi wspólne życie pod jednym dachem. Zabawne ilustracje pozwolą spojrzeć na wiele spraw z dystansem i będą świetną rozrywką!

  1. Majorka, mi amor, Anna Klara Majewska (wyd. Wielka Litera)

Energiczna Magda jest świeżo po rozwodzie z mężem, rozstaje się także z kochankiem. Szukając ukojenia ucieka na malowniczą Majorkę, gdzie również czekają na nią problemy. Próbując uporządkować życie wpada na ryzykowny pomysł, jednak pod słońcem Majorki wszystko wydaje się prostsze. Idealna pozycja na lato!

  1. Strażniczka miodu i pszczół, Cristina Caboni (wyd. Muza)

Piękna okładka jest dobrym odzwierciedleniem treści tej wyjątkowej lektury. Lektura wypełniona słońcem, wachlarzem zapachów i paletą smaków pozwoli się zrelaksować i zapomnieć o szarej codzienności. Niezwykłe losy głównej bohaterki są tłem dla wartości takich jak poszukiwanie swojego miejsca na świecie, siła determinacji czy dzielenie się dobrem. Z całą pewnością warto przeczytać!

  1. Posłuszna żona, Kerry Fisher (Wydawnictwo Literackie)

Tytuł idealny na podróż poślubną. Lekkość przekazu i powaga opisanych problemów  stanowią wciągającą mieszankę, od której nie sposób się oderwać. Umiejętne dozowanie napięcia sprawia, że książka jest fascynująca do samego zakończenia, które także zostało doskonale skonstruowane. Obowiązkowa pozycja w letniej walizce!

  1. Kobiety w blasku słońca, Frances Mayes (wyd. Prószyński i S-ka)

Autorka bestsellerowego „Pod słońcem Toskanii” kolejny raz zaprasza w niesamowitą podróż po malowniczej Italii. Książka, którą raczej „smakuje się” zmysłami niż czyta: opisy kolorów, smaków, miejsc są wyjątkowo plastyczne. Pełna wzruszeń historia niezwykłej przyjaźni czterech kobiet będzie fenomenalnym wyborem na podróż poślubną.

  1. Jesteś moim światłem, Abbi Glines (wyd. Pascal)

Urocza powieść o trójce nastoletnich przyjaciół z dzieciństwa, którzy muszą stawić czoła problemom dorastania. Mimo, że bohaterami są młodzi ludzie to jednak przesłanie, jakie płynie z tej emocjonującej książki jest uniwersalne. Lekka lektura w sam raz na lato.

 

Edyta Saracka

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: