Nadejdzie taki moment – obiad z teściami

Biorąc ślub, prędzej czy później konieczne będzie poznanie rodziny drugiej połówki. Tworzenie więzi z przyszłymi teściami w cale nie musi być nudne czy niezręczne, jak to często pokazują w filmach.

Jest wiele sposobów na zacieśnienie relacji między Parą Młodą a rodzicami. Możecie zdecydować się na wspólną wycieczkę, weekend w SPA, długi spacer czy wyjście do restauracji – pomysłów na aktywne spędzenie czasu jest co niemiara.

Dzisiaj proponujemy wam wspólny obiad w domowym zaciszu. Zaproście teściów do domu i przygotujcie we dwójkę coś pysznego, w czym jesteście mistrzami. Zaskoczcie rodziców, ale nie przesadzajcie z poziomem zaawansowania waszej potrawy. Nic tak nie frustruje jak nieudane danie, gdy do spotkania zostało 30 minut.

FOT. MAT. PRASOWE ROSENTHAL

Przedyskutujcie (może w trakcie robienia obiadu?) jakich tematów lepiej unikać przy rozmowie, a o czym miło będzie wspomnieć. Każdy ma takie kwestie, na których dźwięk się wzdryga – wasi rodzice również. Waszą rolą jest więc zatroszczyć się o to, by było to miłe spotkanie, na którym dominować będą pozytywne emocje.

Zadbajcie również o świetną dekorację stołu. Postawcie na elegancką, porcelanową zastawę, np. tę oferowaną przez firmę Rosenthal. Kolekcje Rosenthal wyróżniają się klasą, minimalizmem i ponadczasowością. Zwrócą z pewnością uwagę gości i może staną się również punktem waszych rozmów? Po obiedzie podajcie kawę w pięknych filiżankach np. w tych z linii Jade Magnolia. Ich delikatność przypadnie do gustu każdemu, a przyjemność z picia kawy będzie pamiętnym doznaniem. Nie zapomnijcie też o cieście podanym na czarującym półmisku z magnolią oraz o widelczykach do ciasta ze stali szlachetnej.

Po spotkaniu miłym gestem będzie wręczenie upominków rodzicom, które przypominać im będą o przyjemnie spędzonym czasie w waszym gronie. Dobrze sprawdzą się tutaj porcelanowe figurki ze znakami zodiaku, ramki na zdjęcia lub zestawy kieliszków, szklanek czy kubków.

Jeśli zastawa spodoba się teściom, zastanówcie się, czy sprawienie im takiej lub podobnej z kolekcji Rosenthal, dla przykładu z okazji rocznicy ślubu, nie będzie dobrym pomysłem. Firma dysponuje wieloma kompletami, znacznie różniącymi się od siebie, które wpasują się w gust nawet tych najbardziej wymagających.

 

www.rosenthal.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: