Nadchodzi czas poszetki! Jaką wybrać?

Przyciąga wzrok, czaruje elegancją i powabem sprawiając, że każdy  Pan Młody nie wyobraża sobie jej braku. Wyjątkowo mowa tu nie o Pannie Młodej, a o… poszetce!

Ozdobna chustka, a butonierka

Poszetka jest obecna w klasycznej modzie męskiej już od dawna, jednak do tej pory nie przywiązywano do niej większej

FOT. MAT. PRASOWE PAKO LORENTE

wagi. Obecnie zaczyna się to zmieniać, a ozdobna chusteczka staje się elementem niezbędnym w ślubnej stylizacji. Nazwa pochodzi z języka francuskiego (pochette oznacza chusteczka do kieszonki), a sama poszetka wykonana jest zazwyczaj z  jedwabiu, wełny, lnu, bawełny bądź kaszmiru. Co ciekawe, jeszcze do niedawna mylono ją z butonierką, czyli dziurką w klapie marynarki. Aktualnie wzrasta zarówno wiedza na temat ozdobnych chustek, jak i możliwość ich doboru – na rynku pojawiają się bowiem coraz to nowe modele. Niezwykle ciekawą kolekcję posiada Pako Lorente: dzięki jej różnorodności, Pan Młody
z pewnością znajdzie poszetkę, która idealnie połączy się ze ślubnym garniturem.

Postaw na kolor!

Biały kolor poszetki zarezerwowany był dla ważniejszych osobistości; nie bez przyczyny więc przez długi czas właśnie taka chustka święciła tryumfy w modzie męskiej. Coraz śmielej jednak pojawiają się jej kolorystyczne wersje – dzięki odpowiedniemu połączeniu barw, może ona doskonale podkreślać śnieżną biel białej sukni. Bardzo ważny jest także sam wzór umieszczony na poszetce. Decydując się na takie połączenie, powinieneś się zastanowić, czy chustka nie będzie za bardzo przyciągać wzroku. Podczas tego trudnego wyboru, warto poprosić o radę pracowników sklepów Pako Lorente: profesjonalna obsługa pomoże dobrać odpowiedni model.

FOT. MAT. PRASOWE PAKO LORENTE

Poszetka i krawat, czyli połączenie idealne

Bardzo ważne jest także odpowiednie dobranie poszetki do ślubnego krawatu. Nie można zapomnieć np. o tym, iż oba te elementy nie mogą być wykonane z takiej samej tkaniny. Jeżeli zależy ci na tym, by chustka dobrze współgrała z krawatem, możesz wybrać opcję doboru na zasadzie podobieństwa, opartego głównie na grze zbliżonych do siebie kolorów. Jeśli natomiast wolisz obrać drogę kontrastu, wówczas wszystkie chwyty dozwolone. W obu przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do sklepów Pako Lorente, gdzie będziesz mógł sprawdzić, która forma będzie odpowiednio współgrać z krawatem ślubnym.

FOT. MAT. PRASOWE PAKO LORENTE

 

Symbol elegancji

Poszetka świadczy o dobrym guście i wyczuciu osoby, która ją nosi. Dzięki modelom dostępnym w sklepach Pako Lorente, podkreślisz swoją pewność siebie oraz indywidualny styl – nawet w ślubnym garniturze.

FOT. MAT. PRASOWE PAKO LORENTE

www.pakolorente.com

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: