Na ostatni guzik

Dla każdego z nas ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego wszystko chcemy dopiąć na ostatni guzik. Skompletowanie garnituru pana młodego to jeszcze nie wszystko. O czym powinien pamiętać każdy mężczyzna w ferworze przygotowań?

Koszula

Przy wyborze koszuli zwróćmy uwagę na jej kolor i odcień. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że na ślubie powinna być śnieżnobiała, bez względu na kolor sukni panny młodej. Istotnym elementem jest podwójny mankiet na spinki. Jeśli decydujemy się na muchę, warto sprawdzić, czy koszula posiada guziki jubilerskie. Strzeżmy się przed koszulami z kieszeniami – mają one charakter sportowy. Pamiętajmy także, że koszula powinna mieć dobrze usztywniony kołnierzyk.

Tkanina

Popelina, twill, oxford, pinpoint, royal oxford…Która sprawdzi się najlepiej? Większość koszul garniturowych jest szyta z popeliny. Na ślubie jednak lepiej sprawdzi się twill, który jest zdecydowanie bardziej elegancki. Pamiętajmy, że po zdjęciu marynarki, koszula może być pognieciona, co nie wygląda estetycznie. Twill, dzięki swojej fakturze, nie gniecie się tak szybko.

Krawat

Krawat czy mucha? Kierujmy się własnym gustem. Mucha wydaje się być bardziej eleganckim wyborem. Miejmy jednak świadomość, że nie każdy mężczyzna wygląda w niej dobrze. Pomyślmy o swoim komforcie. W tak ważnym dniu każdy powinien czuć się wyjątkowo i komfortowo w każdej sytuacji. Dlatego nie decydujmy się na dodatki, które nie oddają naszego charakteru.

Detale

Poszetka, czyli ozdobna chusteczka, wkładana do górnej kieszeni marynarki, powinna być złożona w prostokąt. Na ślubie świetnie sprawdzi się ta w kolorze śnieżnobiałym, najlepiej z matowej tkaniny. Spinki, przypięte do koszuli, dodadzą szyku każdemu panu młodemu. Możemy nadać im personalny charakter. Do butonierki możemy włożyć pojedynczy kwiat, który doda stylizacji delikatności, ale nie będzie zbytnio infantylny.

Diabeł tkwi w szczegółach

Aby nie popełnić żadnej modowej wpadki, oddajmy się w ręce profesjonalistów. Marka Pako Lorente oferuje swoim klientom szereg ślubnych rozwiązań. Mimo swojego młodego wieku, prężnie rozwija się na polskim rynku, zaskarbiając sobie rzesze fanów. Dzięki rozbudowanej sieci salonów, bez problemu trafiają nawet do najdalszych zakątków Polski.

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: