Na co narzekają goście weselni? Przeczytaj i nie popełniaj tych błędów!

Polacy jako naród mają tendencję do marudzenia. Złośliwi żartują nawet, że to mógłby być jedyny sport narodowy, w którym bylibyśmy niepokonani. Ślub nie jest jednak areną do pobijania tak niechlubnych rekordów. Na co zatem najczęściej narzekają goście weselni i jakich błędów unikać?

MUZYKA

Za głośno. Zbyt nowocześnie. Nie można zamówić konkretnej piosenki lub dedykacji. Zbyt długie przerwy. Wiadomo, że każdemu się nie dogodzi, ale warto jak najwięcej tych kwestii omówić z zespołem lub didżejem wcześniej. Decydując się na wybór muzyki należy mieć na uwadze przekrój wiekowy gości. Różnorodność to słowo klucz – trochę klimatu retro dla starszych oraz nowoczesności dla młodzieży tak, aby możliwie jak najwięcej zaproszonych uczestniczyło w zabawie.

MIEJSCE

Śliski parkiet. Brak klimatyzacji lub jej złe ustawienie. Niemiła obsługa. Brak miejsca do zabawy dla dzieci. Dokonując wyboru na przyjęcie można wysłuchać ludzi, którzy w danym miejscu już zorganizowali swoje wesele. Można również samemu udać się tam na przykład na kolację i na własnej skórze zbadać poziom obsługi kelnerskiej oraz sprawdzić menu. Najlepiej przygotować listę detali, które z naszego punktu widzenia są istotne i pod tym kątem przyglądać się konkretnym restauracjom.

MENU

Mały wybór alkoholu. Pominięcie osób z nietolerancjami pokarmowymi. Brak menu dla wegetarian. Zła temperatura dań (ciepła wódka i zimny obiad). Chcąc zorganizować przyjęcie weselne, które na długo pozostanie w pamięci gości należy pomyśleć o każdym z nich. Spora część zaproszonych to wegetarianie? Zadbajmy dla nich o specjalne menu. Omówmy wcześniej godziny serwowania posiłków i zapytajmy obsługę o miejsca do ich przechowywania, na przykład o lodówkę do przechowywania paczek z ciastami, aby te nie były nieapetycznie roztopione.

GOŚCIE

Brak atrakcji dla dzieci. Niestosowne zabawy na oczepinach. Brak winietek z imionami gości. Warto przemyśleć, jak zająć czas gości podczas składania życzeń młodej parze. Może zachęta do wpisywania się do księgi gości? Albo zapoznanie zaproszonych z układem stołu – winietki z nazwiskami znacznie ułatwią nawigację. Niezwykle eleganckie rozwiązania proponuje sklep Ślubne Zakupy. Możliwość personalizacji wielu dodatków pozwala na dopasowanie ich do motywu przewodniego przyjęcia. Pomyśl także o atrakcjach dla maluchów – może warto zatrudnić animatora? Przedyskutuj też dokładnie zabawy oczepinowe, aby uniknąć tych kompromitujących.

Z pewnością podczas przyjęcia weselnego nie uda się wpasować w gusta wszystkich zaproszonych. Można natomiast zminimalizować ryzyko gaf i zadbać o to, aby jak najwięcej gości dobrze się bawiło. Im więcej wysiłku na etapie planowania tym mniejszy stres podczas samej uroczystości.

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: