Modowe trendy w biżuterii

2021 rok to moment, kiedy po zamknięciu w domach na nowo powoli zaczynamy cieszyć się wolnością. Z przyjemnością sięgamy także po biżuterię, która dopełnia wielu naszych wyjściowych wreszcie stylizacji. Co warto w tym roku mieć w swojej biżuteryjnej szkatułce?

Biżuteria i kwiaty

Wiosenno-letnie ozdoby często są inspirowane kwiatami, w tym roku jednak trend ten jest znacznie mocniejszy. Uwagę zwracają między innymi piękne, długie kolczyki inspirowane naręczami kwiatów. Kwiatowe kolczyki występują przede wszystkim w wersji maxi. To mocno ozdobne propozycje. Można znaleźć jednak także bardziej delikatne, dziewczęce propozycje. Uwagę zwraca również wykorzystanie motywów kwiatowo-roślinnych na pierścionkach. Tutaj forma jest znacznie bardziej delikatna i subtelna. W Lilou znajdziesz na przykład pięknie oplatający palec pierścionek inspirowany miłorzębem japońskim, który oprócz pięknej wizualnej formy, zwraca uwagę symboliką siły, witalności i dostatku. Wielu kobietom bardzo podobają się także pierścionki z motywem kwiatów ułożonych na wzór wianka. Tutaj to wyboru są zarówno proste pierścionki, jak i inspirowane podobnymi rozwiązaniami ozdobne pierścionki. 

Kwiatowe motywy odnaleźć można także w biżuterii inspirowanej stylem hippie. Nie brakuje także analogicznych propozycji sztucznej biżuterii oraz ciekawych wzorów hand made. 

Przede wszystkim perły

Wielki powrót pereł to kolejny ważny trend sezonu wiosenno-letniego. Warto jednak podkreślić, że ten powrót nie ma nic wspólnego z minimalizmem i subtelnymi rozwiązaniami. Pereł ma być dużo, wykorzystuje się ich okazałe i nietypowe formy. Uwagę zwracają zarówno naprawdę duże kolczyki, których głównym elementem są perły o nieregularnych kształtach, jak i naszyjniki o formie krótkich chokerów uzupełnionych medalikiem albo innego rodzaju zawieszką. Pereł nie brakuje także na pierścionkach. Warto dodać, że perły pojawiają się wyraźne także na ubraniach i butach. 

Masywne naszyjniki i łańcuchy

Łańcuchy w letnich stylizacjach pojawiały się od kilku sezonów. Nie inaczej będzie w tym. Bardzo dobrze wygląda połączenie masywnego złotego łańcucha z prostym topem lub letnią koszulą. Naszyjniki tego typu mogą być jeszcze większe i bardziej fantazyjne niż przed rokiem lub dwoma. Bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim te w postaci ciężkich bransolet, natomiast nie brakuje także modeli przypominających spływające kaskadowo naszyjniki lub delikatnie połyskujące kolie. Królują oczywiście złote i srebrne naszyjniki, nie brakuje jednak także propozycji w kolorowej, neonowej formie. 

Kolczyki tylko w wersji maxi

Niezależnie od tego, czy inspirowane motywami kwiatowymi, geometrycznymi czy bazujące na perłach, kolczyki w tym sezonie liczą się tylko w wersji maxi. Tutaj zapomnij o minimalizmie. Kochamy w tym roku duże, wyraziste formy, wobec których nie sposób przejść obojętnie. 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: