Miesiąc miodowy w mazurskiej enklawie

Miesiąc miodowy, czyli wylot samolotem do ciepłych krajów, tydzień na plaży, drinki, pyszne jedzenie i wieczorne spacery w blasku księżyca. Brzmi kusząco, ale nie zawsze podróż poślubna musi wiązać się z opuszczaniem granic kraju. Dlaczego nie docenić tego co blisko? Przygotowania do wesela to niewątpliwie czas podczas którego Para Młoda bardzo intensywnie pracuje i  nie ma czasu na chwilę wytchnienia. Miesiąc miodowy jest czasem, podczas którego powinna się zresetować, odpocząć i zebrać nowe siły. Była mowa o spacerach w blasku księżyca?? W takim wypadku warto odbyć je nad mazurskim jeziorem.

Miejsce ciszy i spokoju

Mazury cud natury – nie bez przyczyny tak właśnie jest określany ten region. Decydując się na wyjazd w te tereny, warto wybierać  jeziora na których znajduje się tak zwana „strefa ciszy”. Są to jeziora na których nie można używać jednostek pływających korzystających z silników spalinowych, dzięki temu są one mniej uczęszczane przez fanów sportów wodnych i jest na nich cisza i spokój. Zdecydowanie mniejsza ilość turystów przebywa nad jeziorem w porównaniu z mocno obleganym morzem.

 

Podstaw na agroturystykę

Na mazurach znajduje się mnóstwo miejsc, w których można dostać nocleg wraz z pełnym wyżywieniem. Oczywiście zdecydowanie warto sięgać po agroturystykę, na której dostanie się świeżo pieczony chleb, domowe sery, wędliny i owoce „prosto z krzaczka”. Niewątpliwie w takim miejscu można odpocząć, odciąć się od bycia stale online i cieszyć się obecnością nowo poślubionego małżonka.

Aktywny odpoczynek

Tereny mazurskie to także aktywny wypoczynek. Wyprawy rowerowe, wędrówki po pięknych i bajkowych lasach, pływanie łódką we wspomnianym świetle księżyca – obrazek idealny, który jest możliwy do stworzenia. Nie pierwszy raz będziemy podkreślać, że to co nieoczywiste jest wyjątkowe. Nieoczywista podróż poślubna może być strzałem w dziesiątkę. Każdy kto jeszcze nie był na Mazurach, powinien zdecydować się na swój pierwszy raz w tej Krainie Wielkich Jezior.

 

fot. pixabay

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: