Miejsce z historią

Jest takie miejsce w Poznaniu, które nazwać można symbolem Wielkopolski. Istnieje od 1838 roku, a jego historia jest niezwykle bogata i ciekawa. Powstał dzięki Karolowi Marcinkowskiemu, który to zainicjował budowę gmachu.

A mowa tutaj o Bazarze Poznańskim – hotelu, galerii handlowej i biurowcu, usytuowanym w centrum Poznania na Starym Mieście. W XIX stał się on ośrodkiem życia gospodarczego, politycznego i kulturalnego.  W czasie II wojny światowej gmach w dużej części został zniszczony. Jego odbudowy podjęła się spółka Marcinkowskiego.

Obecnie swoje sklepy mają tu znane marki i restauracje takie jak YES, Mode Boutique, Rosenthal czy Galeria Sztuki Współczesnej. Warto odwiedzić to miejsce również po to, by zatrzymać się w luksusowym hotelu, oferującym komfortowe pokoje, kawiarnie i centrum rekreacyjne.

Nie można pominąć wyjątkowej  Białej Sali, która szczyci się niezwykłą sławą. To tutaj nowoczesność łączy się z historią. Towarzyszą jej dwie nieco mniejsze sale – Marmurowa i Nowa. Każda z nich przystosowana jest do tego, by spełniać najwyższe wymagania podczas organizacji konferencji, bankietów oraz spotkań biznesowych.

Każda Młoda Para marzy o tym, by dzień ich ślubu był najpiękniejszy, wyjątkowy, by zapadł w pamięci na zawsze. Wesele w centrum Poznania w Białej Sali z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia. Obsługa Bazaru Poznańskiego pomoże w planowaniu i organizowaniu przyjęcia tak, aby wszystko bez stresu zapięte zostało na ostatni guzik. Państwo Młodzi nie muszą się również martwić o dekoracje i detale, ponieważ personel zająć się może winietkami, kartami dań oraz dekoracjami kwiatowymi na najwyższym poziomie. Każde przyjęcie weselne jest inne, tak więc inne powinny być potrawy goszczące na weselnym stole – menu przygotowane przez Szefa Kuchni uwzględnia zawsze upodobania Pary Młodej.

Bazar Poznański będzie idealnym rozwiązaniem na zredukowanie ślubnego stresu przed przyjęciem, ale równie dobrze sprawdzi się już po weselu, aby odreagować i odpocząć po tak wyczerpującym czasie. Lokalizacja, obsługa, klimatyczne pokoje hotelowe… to wszystko tylko zachęca do wizyty, która z pewnością pozostanie w pamięci na długo.

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: