O WZORACH W MĘSKIEJ STYLIZACJI ŚLUBNEJ

Ślubna stylizacja dla mężczyzny wcale nie musi być nudna! Możemy postawić na ciekawe dodatki i kolory albo żonglować wzorami. Podpowiadamy jak zrobić to z klasą i uniknąć efektu „przebrania”.

W sklepach z męskimi ubraniami możemy znaleźć mnóstwo printów, które podkreślą naszą nieszablonową osobowość, ale także mogą ukryć mankamenty: ukryć niedoskonałości i zwrócić uwagę na atuty. Znamy zasady, które pozwolą bezpiecznie szafować wzorami.

 

SYLWETKA

Po pierwsze należy krytycznie przyjrzeć się własnemu odbiciu i zlokalizować słabe punkty. Panowie niewysocy, nieco przysadziści będą świetnie wyglądali w garniturach w delikatny prążek, tzw. power suit. Pionowe paski wydłużą i wyszczuplą sylwetkę. Mimo, iż taki wzór jest powszechnie przypisywany do stylu służbowego to dzięki klasycznym dodatkom, takim jak dobrej jakości krawat lub kamizelka możemy nadać mu bardziej formalny charakter.

Dyskusyjna natomiast jest bardzo modna ostatnio krata. Optycznie pogrubia zatem nie wszystkim służy. Kupując garnitur w kratę warto zwrócić uwagę na szwy – jeżeli print w tej okolicy „rozjeżdża się” sprawia wtedy wrażenie niechlujnego.

Jeżeli jednak krata skradła nasze serce i decydujemy się na nią mimo wszystko dobrze będzie wybrać delikatną – tzw. window pane. Jest szeroko rozstawiona i rysowana pojedynczą, delikatną linią. Nada więc charakteru nawet klasycznemu garniturowi.

 

źródło: Unsplash

DODATKI

Swoją osobowość możemy doskonale uzewnętrznić wybierając dodatki. Większą swobodę mają panowie, decydujący się na muchę. Można postawić na wyraźniejsze motywy i kolory, natomiast ostrożniej należy postępować, wybierając krawat. Należy pamiętać, że paski są przypisywane raczej do biurowych stylizacji, możemy natomiast pobawić się fakturą krawatu. Wszelkie kwiaty lub wzory folkowe będą z kolei idealnym podkreśleniem przyjęć stylizowanych, na przykład tych w nurcie boho.

Pole do popisu mają panowie, którzy wybierają poszetkę. Na ślubie zalecana jest klasyczna, biała. Powinna być złożona sposobem TV fold, czyli w prostokąt wystający na około 1 cm znad brustaszy – kieszonki na piersi. Natomiast na przyjęcie weselne można wymienić ją na inną o bardziej zdecydowanym charakterze.

 

DYSKRETNOŚĆ

Nasz indywidualny styl możemy również podkreślić w mniej rzucający się w oczy sposób, tym bardziej jeśli nie czujemy się pewnie w kwestii modowego wyczucia smaku. Wzorzysta podszewka garnituru lub zabawne skarpety także pokażą, że nie lubimy chować się w schematach. Wybierając skarpety należy jedynie pamiętać, żeby zakrywały nogę także przy siadaniu. Gołe ciało wystające spod nogawek jest bardzo nieeleganckie. Z kolei wzorzysta podszewka garnituru może nie tylko wyrażać nasz niepowtarzalny styl, ale powinna być także uszyta z oddychającego materiału.

Mogłoby się wydawać, że mężczyźnie nie mają zbyt wielkiego pola do popisu jeśli chodzi o podkreślenie osobowości. Ciemny garnitur i biała koszula to jedynie schematy, które pokutują w świadomości wielu osób. Wcale nie musimy się do nich ograniczać! Decydując się na wyraziste wzory należy jednak pamiętać o umiarze, aby uniknąć efektu „kolorowej papugi”, czyli sytuacji, w której wyglądamy na przebranych a nie ubranych.  Łatwo o przesadę, dlatego warto postawić na jeden mocny wzór, ewentualnie dwa delikatne o podobnej, stonowanej kolorystyce.

 

Przygotowała: Anna Sułek

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: