Magiczna biżuteria

Marzeniem każdej Panny Młodej jest cudowny, niezapomniany ślub, szalona noc poślubna, a potem długie, szczęśliwe życie u boku wpatrzonego w nią ukochanego mężczyzny. Aby ten cel osiągnąć, kobiety latami pracują nad budowaniem trwałego związku, nad swoim wizerunkiem i milionem związanych z tym szczegółów. W dniu ślubu starania te osiągają apogeum – od Panny Młodej bije blask szczęścia i miłości.

Na skróty do szczęścia
Według niektórych jest prostszy sposób, aby osiągnąć to, czego mocno pragniemy. Wiara w talizmany i amulety towarzyszy ludzkości od czasów starożytnych. Również dzisiaj ludzie poszukują jakiegoś wsparcia, dodatkowej, niezwykłej siły, która dodałaby im wiary w siebie i pomogła łatwiej i przyjemniej iść przez życie. Niektórzy wierzą w ochronną i leczniczą moc talizmanów, inni traktują je z przymrużeniem oka. Niezależnie od tego, jaki mamy do tych wierzeń stosunek, talizman na pewno nie zaszkodzi. Warto mieć przy sobie drobiazg, który może podnieść na duchu w trudnych chwilach, a dodatkowo cieszyć zmysły kunsztownym wykonaniem.
Talizman jest przedmiotem o magicznej sile, który ma kumulować energię i przekazywać ją jego posiadaczowi oraz przyciągać szczęście. Moc talizmanu pochodzi z materiału, z jakiego jest wykonany. Wybierając odpowiedni dla siebie, dobrze jest zapoznać się z właściwościami, jakie posiadają poszczególne kamienie szlachetne wykorzystywane w biżuterii. W dawnych wiekach klejnoty te służyły nie tylko do ozdoby, przede wszystkim chroniły przed złą energią. Dzisiaj również możemy korzystać z ich mocy. Wybór jest ogromny i tylko od naszych upodobań i zawartości portfela zależy, na co się zdecydujemy.

Odwieczne źródła powodzenia
Są jednak kamienie, które mają w sobie niezaprzeczalną siłę niezależnie od kultury i szerokości geograficznej, kamienie kojarzące się nie tylko z luksusem, ale i z władzą, szczęściem oraz powodzeniem w życiu. Jest to tak zwana wielka piątka kamieni szlachetnych: diament, rubin, szafir, szmaragd i perła. Kiedyś były one dostępne tylko dla elity, dzisiaj praktycznie każdy może sobie pozwolić na taki drobiazg.
Najbardziej pożądanym i uważanym za najpiękniejszy kamień szlachetny jest diament. Ze względu na swoją twardość uważany za niezniszczalny. Symbol czystości i pokoju stojący na straży wierności i nierozerwalności związku. Pierścionki z brylantami bardzo często wybierane są jako zaręczynowe, ponieważ miłość przypieczętowana tym świętym kamieniem według wierzeń jest niezniszczalna jak sam klejnot.
Szczególnie godny polecenia Pannie Młodej jest też rubin. Kamień w kolorze intensywnej czerwieni. Od wieków miał zapewniać największe z bogactw – miłość. Astrologowie uważali, że noszenie tego kamienia przez kobiety zamężne i żonatych mężczyzn zapewnia im trwałość uczuć i wierność. Klejnot ten jest symbolem siły witalnej i walki, a zarazem namiętności w miłości, rozkoszy. Biżuteria z rubinem powinna być traktowana jako rzecz bardzo osobista. Nie powinno się jej pożyczać, lecz nosić blisko ciała, tak aby kamień dotykał skóry.
Osobom, które chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim, w szczególności polecamy zakup pierścionka (lub innej biżuterii) z szafirem. Według wierzeń klejnot ten był kamieniem czarnoksiężników i wróżbitów, ponieważ stanowił źródło mądrości i wiedzy, a także zapewniał dar elokwencji i dowcipu. Jest uważany za największego przyjaciela zakochanych, ponieważ dba o trwałość związku.

Sabina Sapa-Kowal
Więcej w najnowszym wydaniu „Magazynu Wesele” nr 4 (28) 2012/2013

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: